Hejtman Vysočiny, Jiří Běhounek, si oproti předchozím průzkumům polepšil, nyní je mezi čtrnácti hodnocenými regionálními politiky na šestém místě.

Hašek (ČSSD) s aktuálním ziskem v souhrnu 51,9 procenta kladných hlasů obyvatel jižní Moravy zůstává jediným hejtmanem, který získal nadpoloviční podporu obyvatel svého regionu.

Druhým nejlépe hodnoceným představitelem krajů nadále zůstává jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD), a to 
s aktuálním ziskem 49,8 procenta kladných hlasů.

Beze změn zůstává i třetí pozice, na níž se od října drží jediný zástupce KSČM ve vedení krajů, představitel Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který se těší důvěře 48,1 procenta obyvatel kraje.

Z páté říjnové pozice na čtvrté místo poskočil díky 40,2 procentům kladných hlasů nejvyšší představitel Olomouckého kraje Jiří Rozbořil (ČSSD).

Hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák (ČSSD) se po pěti měsících propadů opět vrací na páté místo, a to se ziskem 37,3 procenta hlasů.
Další vzestup, tedy ze srpnové osmé pozice a říjnového sedmého místa na aktuální šestou pozici, zaznamenal hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (ČSSD). Ten aktuálně získal v souhrnu 33,4 procenta kladných hlasů.

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK) sestoupil z říjnové čtvrté pozice na sedmou, a to se ziskem 32,9 procenta kladných hlasů. Za tímto propadem může být skutečnost, že v listopadu bylo Martinu Půtovi sděleno obvinění na základě podezření pro přijetí úplatku v souvislosti s připravovanou rekonstrukcí kostela svaté Máří Magdaleny v Liberci.

Opětovný postup, a to z říjnové desáté na prosincovou osmou pozici zaznamenal s aktuálním ziskem 32,8 procenta sociálnědemokratický hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, který v této funkci vystřídal rezignujícího hejtmana středních Čech Josefa Řiháka.

Na deváté pozici setrvává představitel Moravskoslezského kraje Miroslav Novák (ČSSD), který získal 29,1 procenta kladných hlasů.
S říjnového osmého na desáté místo klesl s aktuálním ziskem 28,7 procenta kladných hlasů sociálnědemokratický hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

V srpnu nejhůře hodnocený hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs (ČSSD) si polepšil a se ziskem 25,2 procenta kladných hlasů se umístil na jedenácté pozici.

Naopak další propad zaznamenal se ziskem 23,4 procenta kladných hlasů představitel Karlovarského kraje Josef Novotný (ČSSD), který oznámil svoji rezignaci na hejtmanský post k 31. lednu 2015 s tím, že si ponechá pouze poslanecký mandát.

Na třináctém místě se již od srpna drží se ziskem 23,1 procenta kladných hlasů představitel Královéhradeckého kraje Lubomír Franc (ČSSD).

Nejhůře hodnoceným představitelem krajů se stala pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) s 22,8 procenta hlasů.

Internetový průzkum společnosti SANEP byl ve dnech 1. až 14. prosince 2014 proveden na reprezentativním vzorku 13541 dotázaných ve věkové kategorii 18 až 70 let.

Oldřich Zajíc, ředitel a jednatel společnosti SANEP