„Město vyhlásilo veřejnou soutěž na pronájem radniční vinárny. Zájemce se už přihlásil, je to pan Aleš Jirgl z Milovic. Výše nájemného za rok je 189 228 korun. Smlouva bude uzavřena k prvnímu únoru letošního roku na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní lhůtou,“ informoval starosta Jan Tecl (ODS).

„Předmětem soutěže je nájem prostor k podnikání v budově 87 na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě. Prostory jsou v podzemí o celkové výměře 329,09 metrů čtverečních, součástí je venkovní terasa o výměře 62,4 metrů čtverečních,“ informoval zájemce vedoucí ekonomického odboru Josef Jukl. Bývalí provozovatelé vinárny mluví ale o nedostatečné kapacitě kuchyně, kterou nebylo možné zvýšit ani po rekonstrukci, nevyhovujícímu vstupu z náměstí i skutečnosti, že město Havlíčkův Brod je restauracemi přeplněno.

Žumpa

Vinárna ve staré radnici mezi obyvateli Brodu nazývaná Žumpa, byla v minulosti proslavená diskotékami a večírky. Objekt Staré radnice patří městu Havlíčkův Brod, které restauraci a vinárnu nechalo v roce 2012 zrekonstruovat s tím, že vinárna bude reprezentační prostor k městským oslavám a vítání důležitých osobností. Pronajalo ji například Pivovaru Chotěboř. „Ten se výběrového řízení zúčastnil jako jediný zájemce. Posléze se majitelé pivovaru dohodli nejprve s podnikatelem Bohuslavem Rasochou a následně i s nájemcem Davidem Kotlasem," připomněl minulou historii restaurace brodský místostarosta Libor Honzárek (TOP 09). To řekl krátce poté, co vinárnu opustil jeden z nejperspektivnějších nájemců, Obchodní akademie a hotelová škola Havlíčkův Brod, která ve vinárně zajišťovala praxi pro svoje studenty.

Škola však ke konci srpna 2016 dala výpověď. Roční nájemné přitom měla snížené, a to na 120 tisíc korun, přitom standardní nájem počítalo město za více než 190 tisíc korun. „Byli jsme nuceni městu vypovědět nájemní smlouvu, protože jsme nebyli schopni provoz restaurace financovat. Náklady převyšovaly výnosy, a to bylo dlouhodobě neudržitelné," řekl ředitel školy Jiří Forman. Koncem loňského roku vinárnu provozoval Jaromír Weber.

„Ano, ve vinárně jsem skončil,“ potvrdil závěrem roku Jaromír Weberl s tím, že nejde jen o finanční obrat a EET, ale hlavní problém v pohostinství je i nedostatek zaměstnanců.  „Obávám se, že zlaté éře pohostinství už dávno odzvonilo, dnes by v tomto oboru podnikal a hledal v něm zlatý důl jen ten, kdo tomu nerozumí,“ podotkl jeden z bývalých provozovatelů, Josef Landsman, když vinárnu opouštěl. Ten v legendární Žumpě vydržel nejdéle a pořádal zde i vyhlášené diskotéky.