Hlasování na webu www.mamevybrano.cz končí 20. května. Prvních deset finalistů si mezi sebe opět rozdělí 100 tisíc korun. Obě havlíčkobrodské památky se drží mezi finalisty.

„Se Spolkem Epigram se snažíme zachránit jeden z nejstarších kostelů v Havlíčkově Brodě, kostel svaté Kateřiny. K její smůle stojí mimo památkovou zónu, a tak nedosáhne na dotační tituly Ministerstva kultury. Dlouho stát ale nevydrží,“ obrací se na veřejnost, která může kostel svým hlasem podpořit, Michaela Krpálková ze spolku Epigram. Ten pro Kateřinu také v prosinci zahájil veřejnou sbírku.

„Ta byla serverem PROPAMATKY.CZ zařazena do soutěže sbírek na www.mamevybrano.cz. Zatím jsme mezi prvními deseti na deváté příčce a soutěž trvá do 20. května. Moc prosíme, podpořte Kateřinu, které se bude hodit každá koruna. Vás to bude stát jen pár minut a jedno kliknutí. Máme číslo 68,“ dodává Michaela Krpálková.

Na skvělém místě se zatím drží také Spolek pro opravu varhan v kostele svatého Jakuba v Chotěboři. Ten má číslo 069. „Třeba právě díky Vašemu hlasu se podaří navrátit naopak hlas našim varhanám,“ vzkazují ze spolku.