„Nechceme aby u vjezdu do nemocnice došlo k dopravnímu kolapsu. Z důvodu rekonstrukce hlavního vjezdu a příjezdové komunikace do areálu nemocnice Havlíčkův Brod bude od pondělí 12. srpna 2019 hlavní vjezd do areálu nemocnice uzavřen. Vjezd do areálu bude možný v nutných případech z ulice Havlíčkova a Husova,“ informovala mluvčí brodské nemocnice Petra Černo.

Od pondělí začíná rekonstrukce hlavní příjezdové cesty do areálu nemocnice Havlíčkův Brod. „Bylo by vhodné, aby návštěvníci v těchto dnech, pokud je to možné, využili hlavní nemocniční parkoviště na Rozkošské ulici a do areálu vjížděli skutečně pouze v nutných případech. V prvních dnech příštího týdne bude v prostoru vjezdové závory stát osoba, která bude navigovat návštěvníky nemocnice a koordinovat dopravní situaci,“ zdůraznila Černo.

Cílem stavebních prací je rekonstrukce hlavní části nemocniční komunikace a chodníku v areálu nemocnice včetně instalace nového parkovacího systému. Nový parkovací systém přinese lepší koordinaci dopravní situace.

„Tuto stavební akci v hodnotě 5 890 tisíc korun bez DPH bude provádět stavební firma Chládek a Tintěra a. s., Havlíčkův Brod. Celá akce se může uskutečnit díky finanční podpoře našeho zřizovatele Kraje Vysočina,“ doplnil technický a provozní náměstek ředitele Josef Tvrdý.