Na Facebooku a Instragramu rádia lidé mohou nominovat své oblíbené cyklovýlety a sdílet s ostatními fotografie a videa, která ukazují krásu těchto míst. Místa, kam nejraději jezdí, fanouškům postupně představují také moderátoři rádia.

„Po dvou týdnech sbírání tipů a materiálů vybereme a zveřejníme desítku nejčastěji navrhovaných tras. V posledním zářijovém týdnu pak spustíme hlasování. Tam budou naši fanoušci rozhodovat o tom, která z těchto deseti tras získá titul Nejkrásnější cyklovýlet Vysočiny,“ říká Bedřich Musil z Hitrádia Vysočina.

Novoměstský horolezec Radek Jaroš nedá na kolo dopustit. Právě na něm absolvoval velkou část jedné ze svých expedic.
Vysočina? To je cyklistický ráj, tvrdí horolezec Radek Jaroš

Aktivita vznikla díky zájmu mnoha cyklistů, kteří v regionu objevili krásné trasy, ale chybělo jim místo pro svou recenzi, hodnocení cyklovýletu a sdílení tipů s ostatními.

Hitrádio Vysočina se oblíbeným cyklotrasám věnuje i v on-air vysílání. Akce je součástí celorepublikové iniciativy Srdce na cestách, kdy se pozornost zaměřuje na silniční dopravu a vzdělávání cyklistů, in-line bruslařů a jezdců na koloběžkách.

Problematický je samotný začátek cyklostezky, kde není vidět za roh. Situaci může řešit zrcadlo.
Nová cyklostezka v Jihlavě stále budí emoce kvůli vjezdu aut. Městu šlo o dotaci

„Věnujeme pozornost bezpečnosti cyklistů a sbíráme data o chování cyklistů na Vysočině. Chceme, aby každý cyklovýlet byl nejen krásný, ale také bezpečný pro všechny zúčastněné. Tato kampaň má za cíl spojit cyklisty, přiblížit krásu Vysočiny a samozřejmě i podpořit bezpečnost na cyklotrasách i cestách obecně,“ vysvětluje Bedřich Musil.

Nejlepší cyklotrasy, které lidé vyberou, představí Deník na svých webových stránkách. Zapojte se a možná tam bude patřit právě ta vaše.