Věnovali jí dvacet tisíc korun – výtěžek z plesu, který uspořádali počátkem dubna. Oznámila to mluvčí nemocnice Petra Černo s tím, že peníze jsou určeny pro oddělení intermediární péče, které se stará o novorozence. „Využity budou k nákupu potřebných přístrojů," upřesnila Černo.

Výtěžek si přímo na plese převzal zástupce primáře, Miloslav Sýkora. „Byl to krásný večer, který jsem si moc užil, a pokud se pořadatelé rozhodnou podpořit nás i příští rok, opět rád přijedu. Je skvělé, že se pořád najdou lidé, kteří chtějí podpořit naše snahy o modernizaci dětského oddělení," uvedl Sýkora.

Hokejový ples se ve Světlé nad Sázavou konal již počtvrté. „I letos se vydařil a jsme rádi, že můžeme podpořit dětské oddělení havlíčkobrodské nemocnice," řekl za Fan Club Martin Růžička. Ten dodal, že Fan Club není žádnou oficiální organizací, ale partou fanoušků světelského hokejového klubu, kteří nevynechají žádné domácí utkání v Krajské hokejové lize.

Hlavními tahouny Fan Clubu, a všech akcí s ním spojených, jsou bývalý hráč Světlé nad Sázavou Petr Severa a zmíněný fanoušek Martin Růžička, kteří veškerou činnosti plně organizují. „Naše rozhodnutí sponzorsky podpořit dětské oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod se opírá zejména o dobrou pověst tohoto oddělení mezi širokou veřejností," dodal Růžička.

Pro naši nemocnici je každý finanční obnos velkým přínosem, neboť jí umožňuje a pomáhá v nelehké ekonomické situaci udržovat kvalitu poskytovaných služeb. „Každá taková aktivita nás moc těší a je pro nás i důkazem, že veřejnost oceňuje naše služby a chce nás podpořit. Vývoj medicíny a zdravotnické techniky je neuvěřitelně rychlý. Proto jsme rádi za každou finanční částku, která nám pomůže s tolik potřebnou obnovou přístrojového vybavení na stanici pro nejmenší miminka. Ročně jich zde hospitalizujeme kolem dvou set padesáti. Neustále se snažíme shánět sponzory a děkujeme hokejovým příznivcům ze Světlé nad Sázavou za podporu," řekla primářka dětského oddělení havlíčkobrodské nemocnice Magdalena Chvílová-Weberová.