„Teplé léto pivovarům přeje. Zájem o produkci pivovaru zatím stále roste,“ pochvaluje si ředitel Richard Moravec z Pivovaru Chotěboř. Jak dodává, již teď pozorují v pivovaru značný nárůst produkce.

„Obecně se dá říci, že v létě je mezi našimi konzumenty největší zájem o točenou výčepní desítku. Ovšem na druhé straně je třeba zdůraznit, že všeho s mírou. Čím vyšší teploty jsou, tím se zájem o pivo naopak snižuje. Hlavně, když se teploty vyšplhají vysoko nad třicet stupňů. To pak naopak zájem stagnuje nebo dokonce klesá, protože vysoké teploty mají vliv na vstřebání alkoholu,“ vysvětluje ředitel Moravec. Ideální pro pivaře je podle jeho názoru teplota mezi 25 až 27 stupňů Celsia, kdy mohou konzumenti sedět venku na zahrádkách, a to v pozdějším odpoledni nebo navečer.

Podle informací z Měšťanského pivovaru Havlíčkův Brod je letošní sezona za období červen a červenec s výhledem na srpen opravdu zdařilá. „V létě jde na odbyt nejvíc desetistupňové pivo, mezi nejoblíbenější značku mezi konzumenty patří Rebel Originál Premium,“ říká mluvčí pivovaru Edita Veselka Palkovičová. Ovocné pivo vyrábí Rebel pouze v jednom provedení s příchutí grep a citron, které 2.1 % alkoholu a k letnímu osvěžení je velmi vhodné.

Podle odborníků na zdravou výživu má pivo v horku mnohem ale silnější účinky, a navíc odvodňuje. „Alkoholické pivo není na žízeň. Alkohol omezuje činnost antidiuretického hormonu a podporuje odvodňování. Nealkoholické pivo naopak tekutiny doplní a pomůže i srovnat hladinu minerálních látek v těle, proto si ho bez obav vychutnejte klidně i po běžeckém závodě,“ radí například výživový poradce Tomáš Kříž.