Problémem je nedostatek nových nápadů majitelů, kteří nedrží krok s dobou. Vlna popularity malých pivovarů v České republice přitom stále nabírá na síle. „Kolegové z jiných minipivovarů mi potvrdili, že hospodští v menších městech jsou obecně zkostnatělí. V Brodě jim ještě nedošlo, že je dobré se odlišovat. Nevyužívají možnosti, které by mohli a točí stále stejná piva,“ řekl spoluzakladatel havlíčkobrodského minipivovaru Čechovka Martin Borský, jehož pivovar je asi tak velký jako průměrná česká garsonka. Hospodští to na druhou stranu nemají v posledních měsících jednoduché. Celostátní zavedení elektronické evidence tržeb a zákazu kouření v restauracích, barech a pivnicích jim jistě na elánu také moc nepřidalo.

Aktuálně ale mají malé průmyslové pivovary a minipivovary ideální šanci na oslovení co největšího počtu pivařů, hlavně díky rostoucí oblibě menších značek. „Lidé na menších pivovarech oceňují kvalitní a místní suroviny, ale třeba i českého majitele pivovaru. Spousta velkých značek má zahraniční vedení a to působí cizím dojmem,“ uvedla mluvčí havlíčkobrodského pivovaru Rebel Edita Veselka Palkovičová.


Pivní kultura se za posledních pár let opravdu změnila, jen na Vysočině lze napočítat více než deset minipivovarů. Počet prodaných piv z těchto malých podniků v Česku je ale stále jen okolo dvou procent z toho, co Češi za rok vypijí. Při velkém počtu je to také dáno malou kapacitou. Například Měšťanský pivovar Rebel Havlíčkův Brod vyrobil v minulém roce 100 000 hektolitrů piva, což je desetinásobné množství toho, co může jakýkoliv minipivovar vyrobit.

Zástupci pivovarů se shodují na tom, že lidé mají větší zájem o speciály. Výhodu v tomto ohledu mají minipivovary, které si mohou s výrobou piva více „hrát“. „Minipivovar je navíc dobrá investice do budoucna. Na druhou stranu nemají minipivovary technologie na rozšíření do jiných regionů a český trh rozhodně také není nafukovací,“ podotkla obchodní ředitelka havlíčkobrodského pivovaru Rebel Helena Event.

Češi jsou v pití piva už dlouhodobě světovou špičkou. Podíl točeného piva oproti lahvovému se sice pořád snižuje, ale lidé stále nacházejí jiný způsob jak a kde pivo pít. Ročně průměrný Čech vypije více než 250 piv.

Petr Pospíšil