Právě to vzkazují všem hospodyňkám z Havlíčkova Brodu a okolí členky místního Českého svazu žen, které na příští úterý chystají předvánoční zábavné odpoledne spojené se soutěží O nejlepší vánoční recept našich maminek a babiček.

„Soutěže se může zúčastnit kdokoliv. Stačí, když do sedm-nácté hodiny přinese do restaurace hotelu Slunce dvacet kousků od jednoho druhu vánočního cukroví domácí výroby s receptem," uvedla za pořadatele Marie Bohuslavová. Cukroví bude hodnotit laická i odborná porota.

„Členy laické poroty budou všichni příchozí a očima vyberou ty nejlepší kousky. Ohodnotí je pak příslušným počtem fazolí, které od nás obdrží. Pětičlenná odborná porota pak všechny soutěžní vzorky ochutná a rozhodne o vítězi. Nejlepší tři hospodyňky od nás obdrží drobné ceny," podotkla Bohuslavová s tím, že cukroví mohou soutěžící do restaurace nosit již od patnácti hodin.

Součástí předvánočního odpoledne bude samozřejmě i doprovodný a vánočně koncipovaný kulturní program, o který se postarají manželé Anna a Josef Doležalovi. Vyhlášení výsledků je naplánováno na osmnáctou hodinu.

Český svaz žen pořádá soutěž o nejlepší vánoční cukroví již po třetí.

Recepty vyjdou i tiskem

„Loni přišlo asi sedmdesát lidí a hodnoceno byla necelá dvacítka druhů cukroví, letos očekávám zhruba stejnou účast. Ty nejlepší, nebo nejzajímavější recepty pečlivě schraňujeme a počítáme s tím, že u příležitosti budoucího pátého ročníku vydáme 
i drobnou publikaci," pokračovala Bohuslavová.

S celou akcí Českému svazu žen pomáhají i havlíčkobrodský Family a Senior Point.

„Ceníme si i podpory města Havlíčkova Brodu, Kraje Vysočina i vedení hotelu Slunce. Těšíme se i na účast místostarostky města Ivany Mojžyškové, která před třemi lety společně s námi stála u zrodu této akce," řekla Bohuslavová.

S osobní účastí v soutěži počítá i vedoucí havlíčkobrodského Family Pointu Milu
še Průšová.

„O víkendu chci péct, ale jestli do soutěže nějaký vzorek vánočního cukro
ví přihlásím, tak to se rozhodnu až po té, jak to dopadne," usmála se Průšová. „Myslím, že to je pěkná akce, účast na ní proto doporučujeme i maminkám a ženám, které k nám do Family Pointu chodí," uzavřela Průšová.