Dostavníky a kočáry odnesl čas. Zájezdní hostinec je tu pořád. Jen místo dostavníků u něj zastavují kamiony a auta s turisty. „V Kameni byla kolem roku 1789 založena pošta a pro ni byla u hlavní silnice v roce 1824 postavena empírová jednopatrová budova s mansardovou střechou,“ upřesnil historii hostince starosta obce Petr Pipek.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejtehttps://havlickobrodsky.denik.cz/tema/denik-na-navsteve-7.html se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Podle servírky Jitky Kadlecové je hostinec v provozu pořád už 200 let. „Vlastní ho ta samá rodina Šmídových. Některé zařízení je ještě původní. Jiné si majitel dovezl ze zrušeného lihovaru,“ dodala. Hostinec přestál historické zvraty i období covidu. „Vařili jsme do okénka, ale máme svoje stálé hosty, kteří se rádi vracejí. Protože si potrpíme na poctivou českou kuchyni,“ zdůraznila.

Zájezdní hostinec Kámen má dobré jméno mezi dálkovými řidiči i svoje stránky na Facebooku. „Výborné jídlo, skvělý personál,“ vzkázala jedna z návštěvnic Helena Hanovcová. V souladu s moderní dobou hostinec podle Kadlecové rozšířil parkoviště. „Hostinec leží na vytížené trase na Prahu. Bez ohledu na to jestli je víkend nebo všední den máme plno,“ dodala. Časem plánují majitelé omítnout fasádu.