Za projektem stojí majitelka zámku Alexandra Kasperová. „Již dříve jsme se zapojili do projektu Asociace hotelů a restaurací České republiky Start do života a podporovali jsme děti z dětských domovů. Účelem této podpory bylo aby se děti zapojily do hotelové práce, získaly praxi, která jim usnadní start do života. Protože v současné době působíme na Vysočině, chtěli bychom podporovat děti přímo v regionu,“ sdělila u příležitosti založení fondu ředitelka hotelu Alexandra Kasperová.

Podle starosty Herálce Jiřího Ulricha byl v současné době pozastaven. „Je to kvůli koronaviru. Škola je zavřená, hotel také. Až se situace změní, tak na spolupráci doufám opět navážeme, protože projekt oficiálně zrušen nebyl,“ vysvětlil starosta.

Nadační fond na podporu školy v Herálci je totiž nezisková organizace, která získává peníze pro školu pouze prostřednictvím darů od hotelových hostů, a to v symbolické výši pětadvaceti korun. Peníze jsou určené na lepší materiální vybavení školy a nákupy učebních pomůcek, protože podle Kasperové se venkovské školy obecně všude potýkají s nedostatkem peněz.