„Záštitu nad turnajem převzali náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Jana Fischerová a senátor a starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. Pořadatelem turnaje je ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod, z.s. Zúčastnit se mohou žáci a žákyně narození v roce 2003 a mladší,“ informoval o turnaji Václav Paulík.

Uskuteční se dva samostatné turnaje jednotlivců a to pro narozené v roce 2008 a mladší, druhý pro ročníky 2003 - 2007. Hrát se bude švýcarským systémem na 8. kol, hrací tempo 2 x 15 minut na partii plus 5 sec/tah. První tři v obou turnajích obdrží pohár a dárkový balíček.

„První tři v jednotlivých kategoriích obdrží medaile, diplomy a věcnou cenu. Vyhodnoceni budou nejmladší hráč/hráčka, a dále hráč/hráčka s největším počtem výher, který obdrží cenu Karla Havlíčka Borovského za bojovnost. Do turnaje se přihlásilo 154 děvčat a chlapců,“ upřesnil Paulík s tím, že všichni účastníci turnaje obdrží věcnou cenu, v přestávce mezi jednotlivými koly bude probíhat vědomostní soutěž zaměřená k městu Havlíčkův Brod a partnerům turnaje.