Podle organizace Loono.cz málokdo ví, že by se měl vyšetřit alespoň jednou měsíčně a mnozí tápou i v tom, jak by takové samovyšetření vlastně mělo vypadat. Akce proběhne od 18 hodin v coworkingovém centru Hubbr v brodské Masarykově ulici.

Medici z Loono.cz v rámci kampaně uspořádali přes 400 workshopů a školení, na kterých naučili více než 21 tisíc lidí, jak na prevenci rakoviny. 34 z nich díky tomu odhalilo rakovinu včas. „Ukazujeme, jak je prevence důležitá. Pořádáme vzdělávací workshopy a přednášky, píšeme články a natáčíme videa. O zdraví a těle mluvíme srozumitelně, nestrašíme děsivými statistikami a inspirujeme ostatní, aby se o sebe starali rádi a zavčas. Jsme tým mladých lékařů, studentů lékařských fakult a dalších nadšenců. Společně sníme o tom, že změníme svět k lepšímu,“ říkají členové organizace.

Workshop začíná půlhodinovou přednáškou o tom, jak se rakovina projevuje a jak má vypadat správná prevence. „Nebojte se, i tak závažné téma jako rakovina varlat, prsou i dalších orgánů probereme s nadhledem. Připomeneme také preventivní kontroly, na které mají lidé nárok,“ doplňují členové Loono.cz. V dalších dvaceti minutách si účastníci workshopu na speciálních modelech prsou a varlat vyzkoušejí, jak se správně samovyšetřovat a jak vypadá nález, který není v pořádku. Na závěr bude prostor i na dotazy a diskusi. Bližší informace o akci na www.hubbr.cz nebo www.loono.cz.