„Letošní rok věnujeme vývoji a změnám ve společnosti v souvislosti s třicetiletým výročním vzniku České republiky. Pozornost zaměříme na Českou televizi, která letos vysílá už sedmdesátým rokem. Studenti nahlédnou i pod pokličku Českého rozhlasu, který je s námi už sto let,“ vysvětil ředitel LŽŠ a spoluzakladatel Milan Pilař.

Přijede youtuber a influencer Kovy, z České televize dorazí moderátorka Barbora Kroužková nebo Martin Řezníček, z Deníku N redaktorka Renata Kalenská. Pozvání přijal i polský novinář a bohemista Andrzej Jagodziński a slovenský herec a politik Milan Kňažko. O podcastech bude hovořit Vojtěch Koval, dvojice novinářů Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší ze Seznam Zprávy.

Zdroj: Youtube

Dojde i na politická témata. O budoucnosti Ruska pohovoří novinář Rádia Svobodná Evropa Jaroslav Šimov s ruským novinářem a spisovatelem Sergejem Medvěděvem a Liborem Dvořákem z Českého rozhlasu.

Odpolední debaty začínají v 15.30, večerní v 19.00. Některé budou přenášeny živě na kanálu YouTube. Kompletní program debat LŽŠ najdou zájemci na odkazu.