„Tak jak máme v České republice pestrou nabídku turistických cílů a zajímavostí, tak pestrý přístup ke Dni infocenter zaujali i jejich pracovníci. Své návštěvníky obdarovali buď nějakou drobností nebo je pozvali na znalostní kvíz či jim uvařili kávu nebo čaj. Pro děti jsme navíc nechali vyrobit balonky, které jsme do přihlášených infocenter distribuovali po 100 kusech,“ přiblížil za asociaci Jan Matouš.

V přibyslavském informačním centru na příchozí kromě balónků, perníčků a malých dárečků čekalo i plnění úkolů. Díky svátku infocenter se zdarma podívali do tamního muzea, kde po příchodu dostali takzvanou hledačku a vyplňovali otázky spojené s vystavenými exponáty.

Během dopoledne sem zhruba dvacítka dětí i dospělých. „Uvidíme ještě, kolik lidí přijde odpoledne. Zatím tuto akci hodnotím jako spěch a potěšilo mě, že je o ni celkem zájem,“ svěřila se kolem poledne pracovnice infocentra Marie Blažíčková.

Na Vysočině se do akce zapojilo celkem 14 informačních center. Kromě Přibyslavi to byly například i Jihlava, Chotěboř, Pelhřimov, Jemnice, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí nebo Bystřice nad Pernštejnem. „Do Dne turistických informačních center se aktivně zapojilo každé třetí informační centrum v Česku,“ doplnil Matouš.