To potvrdila svými slovy vedoucí světelského infocentra Dagmar Sedmíková. „Naše infocentrum je členem Asociace turistických informačních center České republiky od roku 2018, ale standard služeb dle jednotné klasifikace Asociace T. I. C. ČR splňuje již od roku 2013 a je zařazeno do klasifikační třídy B,“ sdělila Sedmíková.

Činnost světelského infocentra přiblížila vedoucí kulturního zařízení KyTIce, které světelské Turistické informační centrum spravuje, Jana Kupčíková: „Lidé u nás využívají i jiné služby než ty turistického rázu. Například vazby tiskovin, internet, prodej vstupenek na kulturní akce. Důležitou součástí naší činnosti jsou komentované prohlídky středověkého podzemí a kostela sv. Václava. Mnoho turistů navštíví i naši Galerii Na Půdě.“

S příchodem léta se návštěvnost podstatně zvyšuje. „V těchto dnech je návštěvnost osmdesát až sto lidí denně. Otevřeno máme i o svátcích a v sobotu do patnácti hodin. Střídají se zde tři stálí zaměstnanci KyTIce a na tři letní měsíce ještě přibíráme brigádníka z řad studentů.

A s jakými nejčastějšími dotazy se návštěvníci na pracovníky infocentra obrací? „Jsou to především žádosti o tipy na výlety, možnosti ubytování a stravování v našem městě. My turistům nabízíme návštěvu středověkého podzemí, zámku a zámeckého parku, židovského hřbitova a výstavy v Galerii Na Půdě. V okolí města potom nabízíme hrad Lipnice, přírodní rezervaci Stvořidla a Michalův statek v Pohledi,“ odpověděla Kupčíková.

Autor: JIŘÍ VÍŠEK