„Nejdále je v tomto směru investice do stavby dopravního hřiště, která má být hotová do konce července," sdělil starosta Martin Kamarád. Stavba podle jeho slov probíhá bez komplikací, jen maminky s malými cyklisty, které na hřiště pod Lesním družstvem docházely, se bez něj budou muset na určitou dobu obejít. Prostor totiž ovládly stavební stroje.

Souběžně s dopravním hřištěm by v areálu mělo vzniknout takzvané workoutové hřiště, což přeloženo do češtiny znamená něco jako venkovní posilovna. Jedná se o soustavu kovových prvků, které mohou zájemci používat ke cvičení a posilování.

„Moderní hřiště by mělo být tím pádem vhodné jak k dennímu využívání, tak by mělo splňovat parametry dopravního hřiště pro výuku školy. Dotačně se na něm podílí společnost ČEZ, podpořil nás i Kraj Vysočina," doplnil starosta Kamarád.

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Další v pořadí je rekonstrukce školní družiny. „Stavbu jsme již předali firmě se sídlem v Praze, celková hodnota této investice se pohybuje kolem deseti milionů korun," upřesnil starosta Kamarád. Stavební práce by měly začít každým dnem. Což ovšem přinese určité omezení také v oblasti stravovacího provozu, kde se dělníci pustí do hydroizolací.

„Koncem roku a počátkem září bude zřejmě omezen na několik dnů výdej stravy pro žáky, jídelna to zřejmě bude řešit stravovacími balíčky," podotkl starosta a zároveň připomněl, že probíhá podepisování smluv s několika dodavateli na další stavební akce, což je například dokončení lokality Bramborárna II, propojení dvou ulic Nerudova a Seifertova a technická infrastruktura pro parcely směrem k Hesovu, chodník v Utíně a stavební akce v Dolní Jablonné, kde byla uzavřena dohoda s vlastníky parcel.

„V Dolní Jablonné by mělo dojít v průběhu srpna a září k jejich zasíťování. Jedná se o stavbu čtyř rodinných domků, kde celá akce bude spolufinancována jak městem, tak i majiteli budoucích pozemků," dodal starosta.