Dominantou obce je gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie. Obec proslavil tzv. „číhošťský zázrak“, dosud nevysvětlený pohyb kříže na hlavním oltáři, ke kterému došlo 11. a 25. prosince 1949. V obci byl 22. února 1990 slavnostně odhalen pomník kněze Josefa Toufara, který byl v době číhošťského zázraku v Číhošti farářem a kterého příslušníci StB během „vyšetřování“ události umučili k smrti.

Teprve až v roce 2015 byly jeho ostatky vyzvednuty z ďáblického hřbitova v Praze a uloženy v kostele v Číhošti. V katastru obce byl geodeticky zaměřen střed České republiky. Tento bod byl určen několika nezávislými zdroji. Nalézá se asi 400 metrů severovýchodně od kostela. Je to vlastně těžiště plochy vymezené státní hranicí, přičemž není brán v úvahu rozdíl nadmořské výšky. Na místě těžiště v nadmořské výšce 527,9 metru byl 12. prosince 2006 vztyčen pamětní kámen. Podle některých odborníků je tento střed pouze jedním z geografických středů Česka, zaměřený geodeticky, proto je vhodnější jej označovat jako „geometrický střed“. V roce 2012 byl v Číhošti založen Nadační fond kostela Nanebevzetí Panny Marie. Farníkům, ale i lidem z okolí nebyl lhostejný stav číhošťského kostela a chtěli pomoci s jeho obnovou.

Na snímcích je vidět například číhošťská náves, pohostinství a základní škola, fotografie pochází zhruba z 50. let 20. století. Dále stavba bytového domu u kostela, asi 70. léta 20. století. Fotografie dále ukazuje, jak se v 50. letech v Číhošti pracovalo na polích. Následuje pohled na samotný kostel Nanebevzetí Panny Marie a jeho interiér, kde se nacházejí ostatky pátera Toufara. Pro tento slavnostní akt byla vyrobena v roce 2015 nerezová schrána na ostatky a přímo v kostele vybudován hrob Josefa Toufara. Od roku 2012 až do roku 2017 se nadačnímu fondu podařilo ve spolupráci s farností provést mnoho potřebných oprav v kostele i okolí. Na odborné práce nadační fond musel objednávat firmy, ale mnoho prací prováděli svépomocí dobrovolníci.