Vedle klasických piv jsou chloubou pivovaru speciál s kvasnicemi a výroční limitované edice, v létě i pivo ovocné. O výrobu se zde stará osmdesát zaměstnanců.

„Práce v pivovaru mě pořád baví nesmírně, pohybuji se tady vlastně již třicet let," pověděl studentům podsládek Jan Vasil. Ten provádí hosty celým procesem výroby piva prostřednictvím zasvěceného výkladu.

Pivovar je přehlídkou moderních technologií, které pomáhají šetřit energii, ale také plný silných smyslových vjemů. Ve sladovně se ze silné vůně méně odolným jedincům zatočí hlava. Když vejdeme do stáčírny, z všudypřítomného hluku se mohou přetrhnout ušní bubínky, hned poté následuje pocit stavu blízkého kryogenickému šoku u sklepní spilky, kde i v létě panuje teplota do tří stupňů Celsia.

Měšťanský pivovar byl založen před více než 180 lety. Roku 1948 došlo ke znárodnění, několik let po revoluci v roce 1995 se potom dostal do rukou opět potomkům původních majitelů, čímž se započala jeho novodobá éra. Dnes dokáže za jediný rok uvařit skoro 90 tisíc hektolitrů piva, kromě Havlíčkobrodska a dalších českých regionů vyváží také do Ruska, USA či Francie. Jméno pivovaru je inspirováno nejslavnějším místním rodákem, Karlem Havlíčkem Borovským a jeho rebelským postojem vůči Rakouskému císařství.

Vladimír Zikmund, student Letní žurnalistické školy