Koupaliště

Dvě koupaliště, jedno v Havlíčkově Brodě, druhé v Přibyslavi. To je jistota, kterou v extrémně teplých dnech mohou využít místní i přespolní. Jak má otevřeno koupaliště v Přibyslavi, zjistí zájemci na tomto odkazu.

Koupaliště v Havlíčkově Brodě otevírá brány ve středu 10. července v devět hodin dopoledne. Zavírá v sedm hodin večer. Letos mohou lidé nově sledovat, kolik lidí aktuálně v areálu letního koupaliště je, a to na tomto odkazu.

Rybníky a lomy

Lidé na Havlíčkobrodsku mohou využít ke koupání několik přírodních vodních ploch, přímo v okresním městě je to rybník Cihlář, či Hajdovec. Svlažit se mohou i u nově opravených rybníků nad Perknovem. Novou pláž nabízí i Přehrada Břevnice v Chotěboři.

Nová pláž na Břevnické přehradě u Chotěboře. | Video: Deník/Štěpánka Saadouni

Oblíbeným místem s přírodní a osvěžující vodou jsou bývalé zatopené lomy v okolí Lipnice nad Sázavou. Osvěžení nabízí i řeka Sázava, ideálně u přírodní rezervace Stvořidla mezi Ledčí a Světlou nad Sázavou.

Únik do podzemí

Před horkem se mohou lidé schovat například při prohlídce středověkého podzemí ve Světlé nad Sázavou. Pravidelné prohlídky s průvodcem se tam konají denně kromě pondělí. Provozovatelé doporučují rezervaci prohlídky předem. Více informací můžou lidí získat zde.