VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jankůj: Oprava mostu v Dolní ulici skončí v závěru dubna

Havlíčkův Brod – Konec dubna. To je podle jednatele a ředitele společnosti SDS Exmost Pavla Jankůje finální termín dokončení opravy mostu u kostela svaté Kateřiny v havlíčkobrodské Dolní ulici a souvisejících komunikací ke kinu Ostrov a  na Kalinově nábřeží.

11.4.2013 1
SDÍLEJ:

Zbývá dodělat. Ve výčtu prací, které zbývá dodělat, je i položení asfaltového koberce v ulicích Na Ostrově a Kalinovo nábřeží a také instalace Hnátova kamene.Foto: Jaroslav Švanda

Původně měla být celá stavba dokončena 31. října loňského roku. Nestalo se tak a jako další termín dokončení uvedl Jankůj závěr měsíce března. Ani tento termín ale nebyl dodržen.

„Bohužel, dřívější zahájení dokončovacích prací nebylo možné, a to z důvodu dlouhotrvajícího nepříznivého počasí. Teď se chystáme na položení asfaltu v ulicích Na Ostrově a Kalinovo nábřeží. Dokončeny budou i zbývající nedodělané části, včetně instalace lamp takzvaného slavnostního osvětlení a umístění Hnátova kamene," řekl Jankůj.

Výrobní ředitel společnosti SDS Exmost Roman Daniel doplnil, že stavební stroje místo opustí počátkem května. „Posléze bude zahájeno administrativní předání stavby, což asi nebude jednoduché," připustil Daniel, a to v jasné narážce na penále, které za nedodržení termínu dokončení po společnosti SDS Exmost požadují jak město Havlíčkův Brod, tak Kraj Vysočina coby zadavatelé stavby za zhruba šestadvacet milionů korun.

„Penále, které jsme vyčíslili ke dni 31. března, činí dva miliony a 265 tisíc korun," sdělil starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. Ten dodal, že smlouva s dodavatelem nebyla změněna, a proto smluvně stanovené penále ve výši patnáct tisíc korun za každý den prodlení běží dál.

Firma: Penále 
není oprávněné

„Penalizační faktury jsme dostali z Havlíčkova Brodu 
i z hejtmanství. Nezaplatili jsme je, protože se domníváme, že nejsou oprávněné," zareagoval již počátkem roku Jankůj a poznamenal, že za pomoci Ministerstva pro místní rozvoj, České komory autorizovaných inženýrů a právníků připravuje materiál, ze kterého  jasně vyplyne, že společnost SDS Exmost ze zcela objektivních důvodů, zejména pak z nedostatečné projektové přípravy, nemohla stavbu v plánovaném termínu dokončit.

Dělníci společnosti SDS Exmost nyní dokončují a natírají zábradlí, dláždí poslední metry chodníků, montují mostní podhledy a pod mostem také instalují sítě, které by měly zabránit hnízdění holubů.

Podle informací Deníku se dá téměř s jistotou očekávat, že  investoři, tedy město Havlíčkův Brod a Kraj Vysočina, stavbu od společnosti SDS Exmost nepřevezmou a budou některé její části reklamovat.

Jako problematická se jeví především výše mostní obruby mezi silnicí a chodníky. Ta má podle normy dosahovat výšky patnácti centimetrů, ve skutečnosti má ale o tři centimetry méně. V případě, že dodavatel tuto skutečnost uzná, popřípadě bude administrativně donucen ji uznat, a zahájí opravu, může se stát, že most bude muset být po dobu několika dnů zcela uzavřen a posléze zprovozněn vždy jen po jedné straně komunikace. Doprava by pak byla směrována od kruhového objezdu směrem do centra.

Autor: Jaromír Kulhánek

11.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ a MŠ Šlapanov

Turnaj se konal v hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

Myšlenky na cvičení traumaplánu šly při vánočním turnaji stranou

Nemocné Natálce může sbírka pomoci k samostatné chůzi

Malá Losenice, Ždírec nad Doubravou – Nejednu krušnou chvíli už život připravil rodičům čtyřleté Natálky. Holčička se jim narodila v srpnu 2013 a byla velmi krásné a hodné miminko.

Koledy budou znít společně na sedmi místech

Havlíčkobrodsko - Ve středu 13. prosince v osmnáct hodin zazní opět společně po celém Česku známé vánoční koledy. Akce vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA Česko zpívá koledy právě dospěla ke svému sedmému vrcholu. Za uplynulých šest let se určitě stala tradicí.

Jeden řidič požil alkohol, druhý přidal marihuanu

Havlíčkobrodsko - Jeden řidič pod vlivem alkoholu, druhý pod vlivem drog. takový byl výsledek silničních kontrol, které prováděli policisté z obvodního oddělení v Havlíčkově Brodě v sobotu 9. prosince.

Přibyslav získala do vlastnictví umělecká díla bývalého starosty

Přibyslav – Tři umělecká díla akademického sochaře Romana Podrázského získalo do sbírky město Přibyslav.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT