Nejkratší cestu do kulturního domu měla Olga Sabanová z Přibyslavi, která tady představila výrobu originálních dekorací a vánočních ozdob ve stylu Provence. „Všechno je to z malovaných ubrousků a lepidla,“ upřesnila autorka. Jak dodala, s ručními pracemi začala výtvarnice před deseti lety, aby si odpočinula od pracovního stresu.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Vánoční jarmark přilákal do Přibyslavi stovky návštěvníků z širokého okolí. „Přijely jsme se podívat. Něco je v Knyku a v Rozsochatci, ale tam jsme byly několikrát. V Přibyslavi dřív žádný vánoční jarmark nebyl. Tak jsme byly zvědavé a moc se nám to líbí,“ prohlásila Helena Štursová z Havlíčkova Brodu, která s sebou vzala i partu kamarádek s dětmi.

Prodej stromků začal, ale zákazník si připlatí
Vánoční stromek? I za tisícovku, pěstitele z Vysočiny ničí levné dovozy z ciziny

Vánoční jarmark v Přibyslavi pořádalo Kulturní zařízení města Přibyslav, hlavní organizaci si vzala na starost Kristýna Marešová. „První prodejce jsem oslovila už na jaře. Slíbili, že přijedou,“ řekla pořadatelka a dodala, že vánoční jarmark v Přibyslavi je letos první a snad ne poslední.

„Chtěla bych, aby se z toho stala místní tradice. Ale radnice chystá rekonstrukci kulturního domu a je otázka, jestli se oprava do dalších Vánoc stihne. To bychom pak pro jarmark neměli místo,“ povzdechla si Marešová.