Tradiční trh řemesel se v Brodě koná již od roku 1990. Řemeslníci z celé republiky se sem sjíždí dvakrát do roka, vždy na jaře a na podzim. Prodejci bývají velmi pečlivě vybíraní. Lidé si u nich mohou nakoupit ručně vyráběné produkty, dekorace do domácností nebo farmářské výrobky.

V rámci doprovodného kulturního programu se návštěvníci mohou těšit na bluegrassovou kapelu Professional De Formation z Prahy, která vystoupí v 10 a ve 14 hodin. V 9 a ve 13 si na své zase přijdou fanoušci country tanců v podání K&K z Kojetína a od 11 a 15 hodin zahraje zdejší kapela Mírovo Hadodoom.

Ve dvoře Staré radnice potom od 11 a 12 hodin vystoupí dixieland Tata Band. Akci pořádá Okrašlovací spolek Budoucnost Havlíčkův Brod. „Letošní koncert bude výjimečný tím, že v Havlíčkově Brodě bude mít premiéru nový český překlad skladby „What A Wonderful World“, známé především z podání Louise Amstronga. Překlad je dílem Pavla Jajtnera, ovšem interpretace skladby bude až do premiéry zahalena tajemstvím,“ prozradil mluvčí spolku Jan Schneider.