Jak sdělil starosta Ždírce Bohumír Nikl, zahájení se povedlo na jedničku. „Přišlo opravdu hodně lidí, počasí nám také vyšlo. Navíc rodičům se hřiště také líbí a kvitovali, že tady něco takového máme, takže já jsem spokojený,“ zhodnotil Nikl.

Nechyběla ani ukázka jednotlivých sportů. „Přijeli parkouristi z Prahy, kteří do svých kousků zapojili i veřejnost. To bylo velice povedené. Na malém fotbalovém hřišti pak hráli naši benjamínci a na multifunkčním hřišti se zase předvedli tenisté ze školy,“ přiblížil Nikl.

Ostatní školáci se na nový areál vydají hned v pondělí. „Máme naplánované slavnostní sportovní odpoledne, během kterého se děti při různých soutěžích a hrách s hřištěm seznámí. Od úterka ho pak budeme využívat i při tělocviku a máme připravené i nějaké kroužky, které se rozeběhnou začátkem října,“ prozradil ředitel tamní školy Ota Benc.

Kromě toho si děti budou moci zasportovat i o velké přestávce. „Budou mít zhruba půl hodiny, kterou mohou strávit na hřišti. Je jen na nich, jestli si půjdou zahrát fotbal, zacvičit si na workoutu, zaběhat po ovále nebo skákat do dálky. Navíc v této době se to opravdu velmi hodí, protože se budou moci alespoň na chvíli dostat z toho uzavřeného rouškového prostředí,“ přemítal Benc.

Prázdné navíc nebude ani přes zimu. Velké hřiště totiž zakryje přetlaková nafukovací hala. „Budeme ji stavět vždy 8. října a koncem dubna zase skládat,“ nastínil Nikl.

Sportovci v novém areálu najdou celkem tři hřiště. „Jedno je multifunkční a dá se na něm hrát tenis, volejbal, nohejbal, florbal nebo třeba jezdit na in-line bruslích. Okolo je pak tartanový ovál a ještě k tomu patří doskočiště pro skok daleký,“ popsal Nikl.

„Druhé je pak fotbalové hřiště velké čtyřicet krát čtyřiadvacet metrů, na kterém je umělá tráva třetí generace. A poslední část tvoří workoutové hřiště s třímetrovou lezeckou stěnou. Tady máme gumový povrch, aby vše bylo bezpečné,“ doplnil Nikl. Vše vyšlo zhruba na dvaadvacet milionů korun, přičemž pět milionů pokryla dotace z ministerstva pro místní rozvoj.

Hřiště podobných kvalit ve Ždírci opravdu chyběla. „Pro nás je to zvýšení úrovně o minimálně dva stupně. Sice jsme tady nějaké hřiště měli, ale toto je proti tomu naprostý luxus. Máme teď možnosti, které jsme dřív neměli,“ nešetřil Benc slovy chvály.

Mezi sportovci ale nebudou jen žáci. Využívat ho mohou i ostatní zájemci. „Od pondělí do pátku v době mezi sedmou a patnáctou hodinou ho má zarezervované škola, ale poté se na něj může vydat opravdu kdokoliv. Pro veřejnost tam sice bude nějaký poplatek, ale bude opravdu malý,“ ubezpečil na závěr Nikl.