Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Je pravděpodobné, že se na Vysočinu po čase opět vrátím, říká režisér Strach

Ledeč nad Sázavou – Ticho prosím, křičí zvukař. Kamera, ozývá se ze sklepa.

4.2.2016
SDÍLEJ:

Na hradě v Ledči jsou již od minulého týdne filmaři, kteří tam natáčí pokračování úspěšné české pohádky Anděl Páně. Film má na starosti opět režisér Jiří Strach (vlevo). Filmaři mají pronajatý hrad až do neděle. Následně se přesunou do Českého Krumlova.Foto: Deník/Libor Plíhal

Vzápětí režisér Jiří Strach dává pokyn k natáčení: „Á akt!" a dvanáctiletá Anna Čtvrtníčková běží s lucernou v ruce po schodech dolů do sklepení ledečského hradu. V těchto místech stojím i já a pozoruji čilý ruch, který se kolem mě odehrává. Hrad v Ledči nad Sázavou je totiž posledních několik dní plný filmařů, kteří zde natáčí pokračování úspěšné české pohádky Anděl Páně 2.

Procházím se po horním nádvoří ledečského hradu. Kolem mě jsou dobové kulisy: tržnice s jablky, staré lucerny, koňský povoz, cukrárna… Na boty se mi lepí umělý sníh, který tu filmaři nastříkali předchozí den. Kolem běhají technici, kteří připravují další scény podle předem stanoveného harmonogramu. Za chvíli dostávám pokyn od Uljany Donátové, která má na starosti public relations, že režisér Jiří Strach je volný a mohu si s ním promluvit.

„Na ledečském hradě natáčím již podruhé. V roce 2012 se tady totiž točily scény televizní pohádky Šťastný smolař," říká hned v úvodu Strach, který si zároveň velmi pochvaluje zdejší prostředí a komunikaci s kastelánem Luďkem Šímou. „Kulisy hradu představují ve filmu pomyslné městečko s uličkami a temnými zákoutími. Jakmile tady v neděli skončíme, přesuneme se do Českého Krumlova. Následně ve střižně tyto dvě lokace spojíme dohromady a vznikne z toho jedna velká scéna," vysvětluje Strach a dodává, že se na Vysočinu velmi rád zase vrátí.

Na hradě se během posledních několika dní představily všechny hlavní postavy chystané pohádky, tedy Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Vica Kerekes, Anna Čtvrtníčková, Pavel Liška či Vojtěch Dyk. Herci však po celou dobu příprav byli schování v útrobách hradu, v nichž se nachází i kompletní filmové zázemí, maskérny nebo šatny.

Mezitím, co jsem mluvil s režisérem Strachem, tak technici a dělníci řady profesí připravovali další scénu. S velkým očekáváním jsem vyhlížel další herce. Zanedlouho se na nádvoří objevil Ivan Trojan, který v pohádce představuje pomateného anděla Petronela. V závěsu za ním přichází i čert Uriáš, tedy herec Jiří Dvořák.

Hlavní je scénář

„Postava Uriáše zůstane i ve druhém dílu stejná, tedy opět bude tvořit s andělem Petronelem nerozlučnou dvojku," říká Dvořák s tím, že na natáčení se velmi těšil. Podle něho není vždy úplně lehké navázat na něco, co mělo takový úspěch. Jenom v televizní repríze vidělo první díl Anděla Páně okolo jednoho milionu 
a čtyř set tisíc lidí. „Již na začátku jsem si říkal, že natáčení druhého dílu bude záviset na scénáři. Ten se podle mého povedl a lidé se mají rozhodně na co těšit," usmívá se Dvořák.

A o čem v druhém dílu Anděla Páně půjde? Věčné tahanice anděla Petronela s čertem Uriášem způsobí, že se vzácné jablko ze stromu poznání zakutálí z nebe na Zemi. A to už se Bůh opravdu rozzlobí. Kdyby totiž někdo do tohoto jablka kousl, tak ví všechno to, co ví i on sám. A tomu samozřejmě Petronel s Uriášem musejí zabránit.

„První díl Anděla Páně byl o schopnosti obětovat se. Naopak hlavní pointa druhého dílu je odpustit nepříteli. Myslím si, že pohádku ocení nejen děti, ale i dospělí, kteří zde mohou nalézt zajímavé myšlenky a názory," doplňuje Strach.

Přikyvuji a zároveň dostávám i pokyn od produkce, že další scény se budou točit v podzemí, kam se bohužel nedostanu. Na posledních pár slov si proto odchytávám i kastelána ledečského hradu Luďka Šímu. „Spolupráce s filmaři je úžasná a podle mě vše funguje skvěle podle předem stanoveného harmonogramu," uvádí Šíma s tím, že na hradě během natáčení funguje jako dozor a filmařům otevírá například různé hradní prostory. „Peníze, které jsme od filmařů za pronájem hradu obdrželi, použijeme ihned po skončení natáčení na opravu kanalizace na horním nádvoří," prozrazuje Šíma s tím, že během sezony se návštěvnost hradu neustále zvyšuje a vznikají nové expozice.

Pohádka Anděl Páně 2 vzniká v produkci společnosti Marlene Film Production 
a v koprodukci České televize. Do kin by měl příběh přijít již letos 1. prosince.

Autor: Filip Brož

4.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volební komise v Přibyslavi.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Jiří Kajínek.

Co si zvolíme, to budeme mít, říká nejslavnější český vězeň

Monarchista: Velké změny nečekám, volby jsou hra pro lid

Pohleď – „Nevěřím, že volby přinesou výrazné změny,“ konstatoval starosta obce Pohleď na Havlíčkobrodsku, Jindřich Holub. Ten se nijak netají sympatiemi k bývalému Rakousku-Uhersku, je přesvědčeným monarchistou a zastáncem strany Koruna česká, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.

Za seniory s urnou. Paní Marie nevynechala jediné volby

Havlíčkův Brod – Více než hodinu ukázněně čekali v první den voleb před večeří na příchod volební komise obyvatelé Domova pro seniory Havlíčkův Brod v ulici Husova.

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Havlíčkobrodsko – Volební maraton odstartoval v pátek s úderem druhé hodiny odpoledne. K urnám se vydali optimisté i pesimisté, prvovoliči i senioři. Našli se ale i tací, kteří se rozhodli voleb neúčastnit a dát, dle svých slov, přednost něčemu užitečnějšímu.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

Havlíčkův Brod - První voličkou byla v pátek ve 14 hodin v Havlíčkově Brodě v budově ZŠ V Sadech učitelka na penzi Alena Slavíková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení