Ženský tým Jedovaté Rumělky z Chotěboře a okolí věnoval pod stromeček 35 speciálně ušitých polštářků chirurgickému oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě. Polštářky jsou dárkem pro ženy, které onemocněly rakovinou a po operaci přišly o prs.

"Na Facebooku nemocnice jsme viděly výzvu na darování látek. Posbíraly jsme látky a rozhodly se polštářky rovnou ušít. Sešly jsme se v kavárně na ulici Krále Jana, kterou provozuje naše členka a jednu neděli jsme věnovaly šití polštářků," prozradila při předávání dárků kapitánka týmu Šárka Dolínková. Ženy našly i sponzora na okrasné štítky, kterým se stala Soleta Chotěboř.

Jak informovala mluvčí nemocnice Petra Černo, chirurgické oddělení přišlo před několika lety s originálním projektem takzvaných srdéčkových polštářků pro ženy s onemocněním prsní žlázy či po odnětí prsu po operaci. Jde o speciální pomůcku šitou na míru, která má pozitivní přínos pro pacientky co se týká komfortu polohování a také po psychické stránce.

"Mohla jsem osobně jeden polštářek předat pacientce po operačním výkonu. Vzbudilo to ve mně velice silné emoce, neboť paní byla dojatá, udělaly jsme jí radost a podpořily jsme ji jako ženy ženu. Může to potkat každou z nás," dodala Šárka Dolínková. Tým Jedovaté Rumělky aktivně jezdí již šest sezón Dračí lodě a má 21 členek a 1 trenéra.