„Omítka na Goltzově tvrzi je oprýskaná. Nechali jsme si vytvořit návrh na levný, ale funkční postup opravy omítek a předložili jsme ho památkářům. Konečně jsme obdrželi souhlasné stanovisko, takže v nejbližší době vyhlásíme výběrové řízení na zhotovitele firmu. Předpokládám, že na jaře příštího roku, až oschnou stávající omítky a začne slunečnější počasí, bude možné zahájit práce,“ informoval nezávislý starosta města Golčův Jeníkov Vlastimil Marušák.

Jak vysvětlil, opravy si žádají omítky v celém přízemním podlaží u tvrze, rovněž u navazující budovy. Goltzova tvrz je dominantou města a chráněnou kulturní památkou. První zmínky o ní pocházejí ze 17. století. Od roku 2004, po náročné rekonstrukci, slouží Jeníkovu jako galerie.

Ilustrační foto.
Nemocnice upozorňuje: Provoz některých ambulancí je nyní omezený

Další na řadě, co do plánovaných investičních akcí v roce 2018, bude stará budova základní školy. „Ve staré budově základní školy jsou dvě schodiště. Uvnitř prvního schodiště je konstrukce nákladového výtahu na uhlí, druhé schodiště je otevřené. Již nějakou dobu se na schody loupe omítka,“ popsal situaci starosta Marušák. Nyní je již zpracovaný projekt, podle kterého dojde v roce 2018 během letních prázdnin k výměně elektroinstalace, opravě omítek, vymalování, výměně dlažby na podestách schodišť a v prvním schodišti bude odstraněna výtahová šachta, takže se prosvětlí a otevřou chodby i schodiště. „I na tuto akci vyhlásíme výběrové řízení v nejbližší době,“ dodal starosta.