Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jeníkovští senioři bilancovali

Golčův Jeníkov – Přesně na den se po roce sešli důchodci v Golčově Jeníkově, tentokrát v neděli dne 8. 12. 2013 v místní sokolovně, kde pro ně připravila Místní organizace Svazu důchodců ČR a Město Golčův Jeníkov předvánoční posezení.

17.12.2013
SDÍLEJ:

Předvánoční posezení jeníkovských seniorů.Foto: Archiv Karla Novotného

Předseda svazu Josef Dolejš přivítal všechny přítomné a zvláště zástupce Krajské rady seniorů ing. Ivana Krňavského z Jihlavy, starostu města Golčův Jeníkov ing. Pavla Kopeckého a všechny účinkující.

Nejprve vystoupil dívčí sbor Fialka ZUŠ Světlá n/S, pobočka Golčův Jeníkov, vedoucí Olga Fialová, který se později rozdělil na Komorní pěvecký sbor Pomněnky. Tyto dívenky zde vystoupily   s vánočními koledami, pastorelami a několika sólovými výstupy, kterými připomněly dobu adventní.

Toto vystoupení se setkalo s velkým ohlasem a je na místě poděkovat paní Fialové za to, že dělá velké pokroky se svými svěřenkyněmi. Zásluhu na tom má i zvukař pan Houdek, který oproti minulosti, kdy nebylo moc slyšet, tentokrát bylo vše dokonalé.

Po této úvodní pasáži proběhla vlastní schůze spojená s volbou nového výboru MO, kde předseda seznámil přítomné členy s činností za minulý rok a výhledovým plánem na rok následující. Ve svém vystoupení poděkoval všem svým spolupracovníkům za podíl na připravovaných akcích a také popřál některým členům k jejich významným životním výročím. Dárkovým košem pak poděkoval za práci Oldovi Slezákovi.

Poté pozdravil přítomné starosta města Pavel Kopecký, který shrnul činnost města s odkazem na noviny MÚ – Listy z Golčova Jeníkova. Uvedl také, že založil Divadelní společnost, která působí při různých kulturních a společenských akcích ve městě. Poděkoval MO důchodců za svoji aktivní činnost a popřál všem hodně úspěchů a zdraví do dalšího roku.

Slova se potom ujal i zástupce Krajské rady Ivan Krňavský, který shrnul činnost tohoto orgánu za tento rok a nastínil cíle, kterých chtějí dosáhnout v příštím roce, kdy budou probíhat Krajské konference a následně i 8. sjezd důchodců v Praze.

Pak došlo i na vystoupení Divadelního spolku Pavla Kopeckého, který vystoupil se svým programem na bázi divadla cimrmanologů, bohužel musím konstatovat, že toto vystoupení, ač bylo perfektně připraveno – kostýmy, ozvučení a kulisy, se nesetkalo se zájmem přítomných posluchačů. Ti se už nemohli dočkat na zlatý hřeb tohoto dne – populární dechovou hudbu, která se jmenuje Malá muzika Nauše Pepíka a kterou řídí kapelník a zpěvák Josef Nauš, spolu s ním zpívala Jindřiška Novotná a jeho bratr Luboš. Tato formace potvrdila svou dobrou pověst a zahrála pestrou směs, a to jak dechovky, tak i moderní taneční skladby. Přestávku v jejich vystoupení vyplnil ženský soubor z Vilémova – Boubelky, pod vedením Jaroslavy Dvořákové.

Tak skončilo velmi příjemné odpoledne pro více než 300 přítomných, kteří odcházeli spokojeni, a to byl jistě cíl všech pořadatelů, obsluhujících a samozřejmě i účinkujících.

Karel Novotný, člen ZO důchodců Golčův Jeníkov

Autor: Redakce

17.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Osm politiků z Kraje Vysočina se účastnilo netradiční předvolební debaty Deníku
49

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Ilustrační foto.

Politika je v kraji pánská jízda

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Školní zahrada se změní v místo relaxace i vzdělávání

Havlíčkův Brod - „Pomáhám, protože chci", to je společné motto pro 72 hodin dobrovolných aktivit po celé ČR, které pomohou lidem, nebo přírodě v našem okolí. Již pátým rokem ji pořádá Česká rada dětí a mládeže.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení