Většina odborů KČT má své tradiční silvestrovské nebo novoroční vycházky, kterých se účastní velká skupina organizovaných i neorganizovaných turistů a nejinak je tomu i u nás.

V hojném počtu jsme se sešli na Nový rok dopoledne v hale vlakového nádraží, popřáli si vzájemně příjemný a šťastný nový rok 2018, mnoho ve zdraví našlapaných kilometrů a společně jsme odjeli, příjemně vyhřátým vlakem, do zastávky Bílek. Tady už na nás čekali další turisté a tak se nás nakonec sešlo celkem 121. Všechny účastníky zde přivítal vedoucí akce Jiří Moliš, který nás seznámil s průběhem vycházky a se sbírkou Novoroční čtyřlístek. Poté už jsme ve větších či menších skupinkách vyšlápli k řece Doubravě, která tentokrát vypadala téměř jarně. Každý podle svých fyzických schopností, někdo rychle někdo pomaleji, ale všichni s chutí a s předsevzetím „Jak na Nový rok, tak po celý rok“.
Do cíle v Chotěboři jsme dorazili v pořádku, příjemně unavení a s pocitem, že jsme po svátečním nicnedělání udělali alespoň trochu pro své zdraví.

Letošní jubilejní ročník novoročního sestupu byl spojen s dalším půlkulatým číslem. Náš KČT se již posedmé připojil k veřejné sbírce „Novoroční čtyřlístek“. Sbírka vznikla v roce 2004 a letos se tedy konal 15. ročník této velmi prospěšné akce. Výnos z této akce bude použit na výstavbu bezbariérových stezek pro vozíčkáře. KČT odbor Havlíčkův Brod letos přispěl nezanedbatelnou částkou 4803,-Kč. Všem, kteří se do této dobrovolné sbírky zapojili, patří velké poděkování.

Lenka Žáková, KČT odbor Havlíčkův Brod