Ten začal již ve čtvrtek a během tří dnů se na šesti hudebních scénách představily desítky českých a zahraničních kapel.

Festival si pochvaloval i Michal Kodeš, který s přáteli přijel až z Olomouce. „Letos jsem tu byl již potřetí v řadě. Nejvíce oceňuji především bohatý výběr z multižánrových skupin a hudebních kapel," uvedl Kodeš. Ten však podotkl, že naopak se mu nelíbilo festivalové zázemí. „Je tu hrozně málo stánků s občerstvením. Myslím si, že zdaleka nemohou pokrýt nápor lidí," konstatoval Kodeš.

Drobné úrazy

O práci během festivalu měli postaráno i zdravotníci, kteří do sobotního odpoledne ošetřili čtyřicet pacientů a sedm z nich museli odvést do havlíčkobrodské nemocnice.

„Nejčastěji šlo o drobné úrazy, intoxikace alkoholem či alergické reakce způsobené vosím bodnutím," vysvětlil vedoucí lékař ze záchranné služby Asociace samaritánů České Republiky Praha západ, Radek Benda. Ten dodal, že na festivalu pracovalo dvanáct zdravotníků, přičemž nejzávažnější případ, který zdravotníci museli řešit, byla komplikovaná zlomenina dolní končetiny.

„Když to srovnám s jinými festivaly, nejde o nic neobvyklého. Úrazy se často odvíjejí podle návštěvnosti," nechal se slyšet Benda.

S vážnějšími problémy se nesetkala ani bezpečnostní agentura Big Security.

„Lidé se přijeli bavit, nechtějí dělat problémy," řekl Patrik Bajčík, jeden z pracovníků agentury. Ten zajišťoval bezpečnost u stanu hlavních festivalových hvězd, a to skupin Alphaville a Kosheen.

„Samozřejmě jsme se během festivalu různě střídali. Stát celé tři dny na jednom místě rozhodně nejde," dodal Bajčík, který práci v bezpečnostní agentuře má jako brigádu. „Pracuji v lese s motorovou pilou, takže hlídání na festivalech je pro mě příjemným zpestřením. Každý pracovník samozřejmě musí projít školením, ale celkově jde o nenáročnou práci," konstatoval Bajčík.

Na hladký průběh Sázavafestu dohlíželi i policisté, kteří nejčastěji řešili dopravní přestupky a dvě krádeže.

Ti měli také k dispozici i speciální monitorovací a záznamové vozidlo od kolegů z Pardubického kraje. To sledovalo situaci ve stanovém městečku a na parkovištích.