Každý týden až do začátku prosince se na ní představí více než deset souborů z různých míst kraje Vysočina kde má amatérské divadlo tradici. Přehlídka skončí slavnostním rozsvícením vánočního stromu na náměstí v Přibyslavi a vyhlášením divácké soutěže. Jako první vystoupí na přehlídce přibyslavský soubor Furiant s představením Šťastné údolí. Součástí přehlídky bude koncert hasičské kapely,“ prozradila za organizátory přehlídky režisérka Anna Šauerová.


Oslavy výročí


„Divadelní pouť má letos první ročník, je to naše premiéra. Říkali jsme si, že by přehlídka Divadelní Přibyslav, už s ohledem na své 35. výročí a na výročí 100 let republiky měla být něčím originální. Mít netradiční zahájení. Tak Pimprlata zorganizovala divadelní pouť a kulturní dům Přibyslav zajistil dokonce staročeský dřevěný kolotoč,“ prozradila za vedení souboru Pimprlata Jolana Slámová.

Divadelníci napekli dobroty s logem přehlídky, pro děti byl připravený bohatý kulturní program s pohádkou, medvědem a flašinetářem. Děti si mohly vyzkoušet svoje výtvarné cítění nebo šikovnost ve střelbě z kuše, případně se povozit na historickém dřevěném kolotoči. Loutkářský soubor Pimprlata bude na divadelní přehlídce vystupovat se svými pohádkami dvakrát. Soubor má 19 členů, věkový průměr je 70 let. „Herci, nejenom ti dřevění, nám stárnou. Potřebovali bychom soubor omladit, ale loutkoherci se hledají těžko. Nejde ani tak o práci s loutkou, ale o čas a ochotu se zapojit do činnosti souboru. Vyrobit scénu, malovat kulisy,“ konstatovala Jolana Slámová.

Na svém počátku byla přehlídka Divadelní Přibyslav původně okresní přehlídka amatérských divadelních souborů z Havlíčkobrodska. V dalších letech se otevřela i souborům z jiných míst kraje. Organizátorem je Kulturní zařízení města Přibyslav a kulturní dům za podpory Kraje Vysočina.