„Intenzivně komunikujeme s koordinátory i dobrovolníky v jednotlivých regionech, rozvážíme pokladničky a také cukříky a kalendáříky, kterými tři králové dárcům děkují. Finišují i práce související s doprovodným programem. Tentokrát se lidé mohou těšit na koncerty, živý betlém, ředitelskou koledu nebo také na už tradiční divadelní představení Čtvrtý z mudrců,“ přiblížila koordinátorka dobrovolníků Veronika Pavlasová, která má Tříkrálovou sbírku na starosti.

V sobotu 4. ledna vyrazí dobrovolníci převlečení za Tři krále do ulic v Přibyslavi. „Týž den v 18.00 hodin se bude konat tradiční Tříkrálový koncert ve farním sále,“ doplnil místostarosta Přibyslavi a koordinátor sbírky v jedné osobě Michael Omes.

„V Havlíčkově Brodě vyrazí malí i velcí koledníci do ulic o týden později, v sobotu 11. ledna. Ve Světlé nad Sázavou bude přibližně pětadvacet skupinek koledníků pravděpodobně chodit oba lednové víkendy určené pro Tříkrálovou sbírku. To v sousední Ledči nad Sázavou nemají určený den a koledu připravují spíše na pracovní dny,“ informovala mluvčí havlíčkobrodské Charity Monika Brothánková.

S Tříkrálovou sbírkou je spojené i divadelní představení Čtvrtý z mudrců. Připravuje ho Farní svaz Velká Losenice a pravidelně se vydávají do okolních obcí. „Tentokrát se zhruba sedmdesát herců z řad dětí i dospělých představí v neděli 5. ledna od 14.00 hodin před farou v Krucemburku,“ pozvala koordinátorka Marta Králíčková.

Organizátoři sbírky už teď vědí, kde vybrané peníze pomohou. „Příspěvky půjdou mimo jiného na nákup zdravotnického vybavení pro terénní službu Domácí hospicové péče. Potřebujeme nakoupit zdravotnické vybavení, které našim sestřičkám usnadní péči o klienty. Nemocní jsou často ve vážném zdravotním stavu a tyto pomůcky pomohou k co nejlepší péči o ně,“ uvedla ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Kateřina Svobodová.