Prakticky po celý rok je uzavřen areál bývalé Střední zemědělské školy v Havlíčkově Brodě. Otvírá se jen při zvláštních příležitostech. V době předčasných voleb do PS se internát školy změnil ve volební okrsek č. 23.

Většinu volební komise tvořily mladé tváře. Studenti Petr Tvrdý a Vít Suchý ale nejsou žádní nováčci. Oba jsou v komisi již potřetí. "Jsme tu za pravicové spektrum. očekáváme účast tak 45 procent. Hned po druhé hodině budou chodit volit ti, co volit chtějí, pak se už budou trousit jednotlivci," konstatovali studenti. Volné chvíle vyplní prý četbou nebo poslechem muziky.

"Já budu volit pravicovou stranu, ale určitě ne ODS a rozhodně bych nevolil komunisty," upřesnil Vít.
Úplně prvním voličem, který vstoupil s úderem druhé hodiny do volební místnosti okrsku 23 byla Jolana Plodíková z Havlíčkova Brodu. "Já poslední dobou chodím volit pravidelně. Přiznám se, že to zkouším, už nevěřím nikomu. Volila jsem ČSSD, ale ti jenom zadlužili stát, ODS  a TOP 09 jsou arogantní.Ttak zkouším Babišovo ANO, snad to aspoň tentokrát vyjde," doufá paní Jolana

V Přibyslavi se volilo ve třech okrscích v budově radnice. V okrsku číslo 1 bylo zapsáno 1400 voličů,  Podle volební komise se od pátku do sobotního rána dostavila asi čtvrtina voličů, komise předpokládala, že účast bude celkově kolem 45 procent, ale teoreticky může překročit i hranici 50 procent.

V domově ve Zboží u Habrů žije šest desítek mentálně handicapovaných klientů. "Sedm až osm našich klientů, kteří nebyli zbaveni svéprávnosti, šli k volbám. Volili v budově obecního úřadu ve Zboží," sdělil ředitel zařízení Josef Procházka.

K volebním urnám se vypravily i populární osobnosti. Například herec František Švihlík, televizním divákům známý jako fotograf Čenda Němec ze seriálu Četnické humoresky má trvalé bydliště v Jitkově na Chotěbořsku, kde také volil.

" Nevolil jsem žádnou z levicových stran, ani z nově vzniklých uskupení. Zůstal jsem, dá se říci, konzervativnímvoličem pravice," prozradil herec s tím, že jak volby do poslanecké sněmovny dopadnou, je otázka, neboť veřejnost je notně zklamaná a rozčarovaná z událostí, které předčasným volbám předcházely. "Kdybych si mohl přát, tak bych si samozřejmě přál vítězství pravicových stran a také aby se do politiky dostaly nové, mladé tváře, které až tolik nejsou zatížené minulostí i když to je otázka. Domnívám se, že se bude muset vystřídat několik generací, než se od minulosti úplně odstříhneme. Současní dvacetiletí totiž velmi často volí tak, jako jejich rodiče, je to dáno výchovou," konstatoval Švihlík

Mad pořádkem v době voleb bděla nejen republiková, ale také městská policie. "Průběžně jsme například  kontrolovali,zda jsou volební místnosti po 22. hodině zapečetěné, kontrolovali jsme dodržování veřejného pořádku, žádné prohřešky jsme zatím nezaznamenali," sdělil v sobotu ráno ředitel městské policie v Chotěboři Jiří Novotný. Nic vážného se podle šéfa městské policie Zdeňka Novotného nedělo ani ve Světlé nad Sázavou.