Kabelovka dělala radost lidem v Přibyslavi v době covidu. „Televize vysílala pravidelně archivní záběry z minulých let ze společenského života ve městě,“ zavzpomínala Edita Ouvínová.

Podle radních ale diváci v Přibyslavi o kabelovku nepřijdou. „Několik měsíců před ukončením platnosti licence jsme začali komunikovat s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání, jak správně zažádat o prodloužení. Platnost licence končila na jaře letošního roku. Úřednice Rady nám poradila, ať nepodáváme žádost o prodloužení, ale podáme žádost o udělení licence, což bude jednodušší,“ vysvětlil místostarosta Michael Omes. Podle zákona provozovatel regionálního vysílání musí žádat o prodloužení licence až třicet měsíců předem.

Humpolec plánuje odkoupit Spolkový dům z devatenáctého století.
Humpolec plánuje odkoupit Spolkový dům z devatenáctého století

Změna procesu z žádosti o prodloužení na žádost o udělení nové licence tento problém řeší. „To, že vysílání pokračuje bez přerušení je známka, že žádost byla podána a proces již byl zahájen,“ zdůraznil Omes.

Podle jeho názoru je přibyslavská kabelovka proti konkurenci ve velké nevýhodě. „Program TV Přibyslav je třeba chápat jako nadstandardní službu. Snahu zachytit místní události a zároveň vytvářet cennou video kroniku města. Radní se tam nezviditelňují a program je téměř bez reklam,“ dodal Omes.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání odpověděla Deníku následovně: „Vaše zpráva byla zaevidována v elektronickém systému spisové služby Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a byl jí přidělen jednoznačný identifikátor . Způsob a rychlost vyřízení záleží na dalších okolnostech.“