„Výměna byla nutná s ohledem na skutečnost, že se přibyslavská kabelovka připravuje na ukončení analogového vysílání a přechod na digitální signál,“ vysvětlil místostarosta Michael Omes. Některé úpravy na vysílání nechalo město provést už před výměnou stanice a softwaru, ale uživatelé si stěžovali na nekvalitní příjem signálu. Podle místostarosty byl problém ve špatném softwaru, po výměně stanice by už měly být problémy odstraněny.

Dobrou zprávou pro uživatele kabelové televize je fakt, že si nemusejí kvůli ukončení analogového vysílání kupovat drahé set top boxy.

Přibyslavská kabelovka bude přijímat sice digitální signál, ale upraví ho tak, že ani majitelé starších typů televizorů nebudou potřebovat žádné přídavné zařízení. „Do budoucna uvažujeme rovněž o takzvaných digitálních balíčcích, kde by si divák mohl vybírat skladbu programů podle svého vkusu,“ upřesnil místostarosta.

To ale bude znamenat uspořádat mezi uživateli kabelové televize anketu, jakou skladbu programů by si přáli.

„Digitální balíčky není naše kabelová televize schopna vytvořit sama. Museli bychom přikoupit ještě další novou stanici. Proto musíme nejdřív vědět, jaký bude o balíčky zájem, protože za některé programy si pak budou muset zájemci určitou částku navíc připlatit,“ vysvětlil místostarosta. Kabelovou televizi v Přibyslavi a okolí sleduje dnes více než tisícovka uživatelů, z toho většina využívá kabel i jako přípojku na internet. Přibyslavská televize vysílá i vlastní zpravodajství, nabízí přímé přenosy z jednání zastupitelů a vytváří i speciální městskou videokroniku. (sad)