Po městech i vesničkách v celé republice v úterý můžeme narazit na skupinky Mikulášů, čertů a andělů, kteří budou po zásluze obdarovávat děti. Kromě obchůzek se v regionu pořádá i řada akcí.

Hned v půl desáté dopoledne Mikuláš s andělem zavítá do brodského Mateřského centra Zvoneček. „Přijdou bez čerta, aby se děti nebály,“ doplnila vedoucí Mateřského centra Zvoneček Anna Doleželová. Ke společnému zážitku Zvoneček pozval i seniory.

Od 9 do 13 hodin bude Mikuláš nadělovat i v brodském Family Pointu. Ve 12 hodin potom začíná i Mikulášské hádání v místní Krajské knihovně Vysočiny. Každý čtenář, který si v úterý půjčí alespoň jednu knihu nebo časopis a uhádne hádanku, se může těšit na sladkou odměnu.

V 16 hodin se otevřou brány Pekla v brodské Galerii výtvarného umění. Každoročně se sem slétají čerti i andělé. V pekle Lucifer dětem zkontroluje jejich účet v knize hříchů a pokud je propustí, mohou se vypravit i do nebe za anděly a samotným Mikulášem.

Andělé a čerti se slétnou i na Havlíčkovo náměstí, kde od 16 hodin zazní také koledy v podání orchestru Zbyňka Paličky a v 17 hodin vypukne zábavný program v režii Českého rozhlasu Vysočina.

V 15.30 zahájí svou výuku čertovská školička v podzemí ve Světlé nad Sázavou. Kdo by se bál, může zajít raději k místní kašně, kde budou světýlka naděje a flétničky nebo si v 17.30 zazpívat spolu s trubači u stromečku.

Kdo nestihne úterní akce, může se pobavit třeba na Čertovském závodu v orientačním běhu, který startuje 7. prosince od 16.30 hodin za budovou ZŠ Smetanova v Chotěboři. V pátek 8. prosince Mikuláš zavítá do chotěbořského Kulturního domu Junior a 9. prosince i na Dětský karneval v Sobíňově.