Sobota 17. března bude v regionu patřit zejména dětem. Karnevalové veselí na ně čeká například v Lípě. Akce začíná ve 13.30 hodin v místní sokolovně a děti se mohou těšit na diskotéku, soutěže i dárky. Večer přijde řada i na dospělé. Ve 20 hodin tu na odpolední veselí naváže Josefovská zábava.

Dětem bude věnovaný i sobotní odpolední program v Mírovce u Havlíčkova Brodu. Ve 14 hodin tady startuje tradiční Dětské maškarní odpoledne. Pořadatelé si pro děti opět připravili bohatý program. Čeká tu na ně řada zajímavých her a soutěží o ceny a samozřejmě nebude chybět ani diskotéka. Akce se koná ve zdejším kulturním domě. Tady bude zábava pokračovat i ve večerních hodinách, kdy vypukne sportovní ples. K tanci a poslechu zahraje kapela S.A.M.

Další březnová sobota 24. března roztančí havlíčkobrodský hotel Slunce. Ve 20 hodin tady odstartuje Muzikantský ples, který má v Havlíčkově Brodě mnohaletou tradici. V roce 2016 se akce přestěhovala z Kulturního domu Ostrov do dvou sálů v hotelu Slunce.

Návštěvníci tak mají možnost vybrat si ze dvou hudebních variant. Ve spodním sále je bude bavit Malá muzika Nauše Pepíka nebo Rose Band z Havlíčkova Brodu. V horním sále to potom rozbalí kapela Amix a Variace. Plesoví nadšenci se mohou těšit na hudbu bez přestávek a orientální tance v podání skupiny Amirach.