O své práci umí vyprávět s nadhledem, vtipem i šarmem. Svoji nejnovější knihu Sexy strategie přišla odprezentovat i do Chotěboře.

Návštěvníci Café ART v Panském domě si nejenom potrénovali bránice (Sylva Lauerová předvedla dokonalou One Woman Show), ale ve finále si mohli také odnést i jednu z jejích knih. Český bulvár kdysi označil Sylvu Lauerovou za autorku erotických románů. I když s tímto označením není ztotožněná, faktem je, že některá její díla jsou prošpikovaná lechtivými scénami a naturalisticky popsanou intimitou hraničící až s kontroverzí. Na druhou stranu ale nabízí čtenáři úžasný náhled do psychiky svých postav, díky čemuž se jí dostalo uznání i od odborné kritiky (např. román Tichošlap, pozn. aut.). „Pravdou je, že erotika a sex táhnou. Ona literatura se proto záhy stává bestsellerem," přiznává.

Málokdo ví, že autorka, která se nebojí jít až pod kůži, avšak zachovává si přitom nadhled i smysl pro humor, je vyučenou prodavačkou.
„A jsem na to hrdá!" usmívá se. „Protože právě tato profese mi umožnila pozorovat lidi, zkoumat jejich psychiku, jednání v určitých situacích, a to za dob hlubokého socialismu," popisuje svou cestu za spisovatelskou kariérou.

Ta však přišla až později, až poté, co vystudovala práva, a poté, co skončila s podnikáním.

„Počátek mého působení na ostrovech patří mezi mystické momenty mého života. A spisovatelskou dráhu mi předpověděla přítelkyně astroložka. Dalo by se říci, že mě zkrátka osvítilo. Stalo se tak na Seychelách, kam si mne přitáhl osud," vzpomíná Sylva na zlomové okamžiky. „Ležela jsem na pláži, pozorovala kameny, moře, okolní přírodu. Najednou jsem si uvědomila, že chci opravdově žít, ne přežívat! Nechci jen někam spěchat jako zpocená myš s dalšími zpocenými myšmi," říká autorka, která už přes dvacet let spokojeně žije právě u moře.

Na otázku, proč se ve svých knihách rozhodla psát o sexu, se smíchem reaguje: „Potřebovala jsem svoje klidné já vyvážit energií kořenové čakry. A ta vyvřela v plné síle." Sylva tak naráží na to, že zvykla pravidelně meditovat a čistit si svoje čakry.

Její nová kniha Sexy strategie však překvapivě není román a není ani tak o sexu.

„Zkoumala jsem mimo jiné i fenomén singl ženy – jaké typy žen jsou singla proč tomu tak je. Dlouhá léta se bavím pozorováním okolí, a moje hodnocení se tak nevyhnulo ani mužům. Nesnažím se je však shazovat, spíše naznačit, jak velmi je, my ženy, obdivujeme. Myslím, že Sexy strategie působí oddychově a zábavně. Dělalo mi velkou radost ji psát a věřím, že je to z ní i cítit," dodala Lauerová.

Erika Nováková