Úderem půl třetí se otevřel sál, do něhož rázem vstupovali první, dobře naladění, návštěvníci. Za barovým pultem se s pirátským kloboukem na hlavě usmíval starosta pořadatelské organizace TJ Sokol Vilémovice Jiří Vaníček.

„Jedná se o tradiční akci, která se konala ještě před tím, než ji začal pořádat Sokol. My jako spolek ji organizujeme už takový sedmý, osmý rok," upřesnil Vaníček s tím, že se vilémovický karneval těší oblibě nejen u tamních obyvatel, ale také u lidí z okolních obcí. „Každý rok se k nám na dětský karneval přijde nebo přijede podívat kolem těch 70 až 80 lidí," dodal Jiří Vaníček.

Tato slova vzápětí potvrdil tatínek Jakuba a Adama, alias Křemílka a Vochomůrky. Ten sem totiž společně se svou rodinou dorazil z Ledče nad Sázavou. „Ve Vilémovicích jsme na karnevalu už asi podruhé. Klukům se tu líbí a zřejmě největší mají radost z pitíčka a z párku v rohlíku," prozradil s úsměvem.

Zaplněný sál

Z Ledče nad Sázavou přijela i Kristýnka se svou maminkou. „My jsme tu také asi podruhé. Kristýnce se tu líbí. Jinak z pohádek se nejraději dívá na Krakonoše nebo na Krtečka," řekla maminka Kristýnky.

Už při vstupu do zaplněného tanečního sálu bylo jasné, že děti si program plný hudby a tance opravdu užívají a že o návštěvníky nebude mít tato akce rozhodně nouzi. Při pohledu na malé kouzelníky klouzající se po podlaze či na taneční kreace princezen a rytířů mnohdy neodolali ani dospělí a na taneční parket se ke svým ratolestem s chutí přidali.

Dostatek prostoru tu bylo také pro odpočinek například při sklence dobrého piva nebo vína či při vyměňování si zážitků s ostatními účastníky karnevalu. Samozřejmě nechybělo ani malé občerstvení. Sobotní karnevalové veselí tu trvalo přibližně do večerních šesti hodin.

Jak na závěr také prozradil starosta TJ Sokol Vilémovice Jiří Vaníček, v této obci to opravdu „žije". Na začátku roku tu prý pořádali třeba sportovní turnaj v ping pongu. Vilémovičtí, ale i lidé z okolních obcí, se letos mohou těšit ještě na mnoho dalších akcí, z nichž Jiří Vaníček jmenoval pohádkový les a masopustní průvod obcí. „Ten se uskuteční prvního března," doplnil Vaníček.

Nacvičují hru Rozmarný duch

Milovníci divadla se také prý už brzy, přibližně začátkem května, dočkají nové divadelní hry v podání ochotníků z TJ Sokol Vilémovice, kterou v současné době nacvičují a která nese název Rozmarný duch. Ochotničtí herci z Vilémovic už dříve veřejnosti předvedli například hry Nevěsta pro čaroděje nebo Doba kamenná.

Aneta Slavíková