Právě v září pak Kateřina ožije také řadou zajímavých kulturních akcí. Vedle výstavy polského malíře Filipa T.A.K. to bude také Hudební piknik pro Kateřinu, pro nějž v současnosti brodské ženy vyrábějí piknikovou deku.

V neobvyklých prostorech kostela, který pro umění vytváří neopakovatelnou atmosféru, se v září otevře výstava polského malíře Filipa T.A.K. nazvaná Prolínání nad řekou. „Výstavu organizujeme v rámci svého kulturního cyklu Kateřina žije! Slavnostní otevření vernisáže ve čtvrtek 6. září zpestří také vystoupení folklorního souboru Horácká muzika ze Žďáru nad Sázavou,“ zmínila předsedkyně spolku Epigram Michaela Krpálková, která stojí také za kreativním spolkem Motanice, který Kateřinu v minulosti vybavil třeba pletenou šálou nebo háčkovanými vitrážemi, což mělo upozornit na její neutěšený stav.
Polský výtvarník Tadeusz Andrej Krawczyszyn, který přišel do Československa v roce 1974, je oceňován pro řemeslnou zručnost a výrazný výtvarný talent. Jeho díla jsou oslavou stvoření, přírody a její tvořivé síly.

„Příchozí mohou také opět přispět na veřejnou sbírku ve prospěch kostela a strávit příjemné chvilky s lidovou hudbou. Projekt Kateřina žije! finančně podpořilo město Havlíčkův Brod grantem Kulturní počin 2018,“ doplnila Michaela Krpálková. Na sbírkovém účtu spolku je v současnosti zhruba 122 tisíc korun.

Festival Stock nabídnul to nejlepší z výběru domácích kapel již po 23.
OBRAZEM: Festival Stock Dobrohostov nabídnul domácí kapely i dechovku

Další zářijová akce v Kateřině na sebe nenechá dlouho čekat. 7. září se tu v rámci Dnů evropského dědictví uskuteční Hudební piknik u Kateřiny. Pro něj Motanice v současnosti vyrábí piknikovou deku. Do výroby se může zapojit každý a uplést či uháčkovat vlastní autorskou deku nebo pouhé čtverce o velikosti 50 x 50 centimetrů. Hotové výtvory je možné nosit do brodského Family Pointu.

„Již od dvou hodin mohou návštěvníci u kostela rozprostřít piknikovou deku, ochutnat drobné občerstvení, zahrát si s dětmi společenské hry a poslechnout příjemnou hudbu v podání místních skupin – Jazz Joint, Denudace a akordeonistky Jany Vébrové, která přijede vystoupit ke Kateřině až z Lužických hor. Podpořit sbírku mohou lidé nákupem občerstvení v piknikovém koši,“ dodala Krpálková. Akci finančně podpořilo město Havlíčkův Brod, KOUS Vysočina a Kraj Vysočina.

Městské muzeum v Chotěboři.
Výstava proměnila muzeum v Pražskou kavárnu