Petr Novotný má v tomto směru bohatou zkušenost. Je majitelem sousedního hotelu a restaurace U Zlatého lva, který se potýkal s tím samým problémem a nakonec restauraci úplně zavřel. V kavárně to bylo něco podobného. Teď snad podle druhé majitelky kavárny Veroniky Reynkové má kavárna šanci na dobrý pracovní tým a bude schopná stálým zákazníkům nabízet opět svoje služby.

Kavárna Petrkov je mezi stálými návštěvníky známá i pod starým už dávno nepoužívaným názvem Vysočina. Hosté tvrdí, že má osobitou atmosféru. I ve všední den dopoledne je tu plno. U jednoho stolu se usadila s kolegy Eva Nevolová. „Už jsem nevěřila, že kavárna otevře. Příjemná atmosféra, vynikající káva a domácí buchty,“ pochválila žena. Kromě kavárny samotné se jí líbí výhled z okna přímo na havlíčkobrodské náměstí.

Kyjovská je pro některé řidiče a chodce nebezpečným místem a semafor je potřeba
Bezpečnost na Kyjovské v Brodě zajistí semafor

Kavárna tedy slouží nejen k posezení, ale je v Brodě i vyhledávaným místem pracovních schůzek. Host projde nejdřív knihkupectvím v přízemí. Není vzácností, že si tam knihu koupí, ani si ji nenechá zabalit s tím, že si nahoře v kavárně přečte.

Jedinečnou chuť kávy opěvoval i slavný skladatel Johan Sebastian Bach. Úryvek z jeho kávové sonáty tady visí přímo nad kavárenským pultem. „Ach ta káva sladká káva, až mě k sobě pozve Pán, útěchu v ní vyhledám,“ rozplývá se hudebník.

Podle majitelky kavárny a knihkupectví Veroniky Reynkové je spojení kavárny a knihkupectví samozřejmost. „Kavárnu jsme otevřeli v devadesátých letech. Navázali jsme na tradici kavárny, která tu byla vedle v domě v době první republiky. Moje babička do ní chodila,“ upřesní majitelka.

Kavárna Petrkov není název náhodný. Veronika Reynková pochází ze slavné rodiny básníka Bohuslava Reynka, který si za celoživotní sídlo zvolil zámeček Petrkov kousek od Havlíčkova Brodu.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni