Kulturní dům Ostrov v Havlíčkově Brodě chtěl začít podzimní sezonu hvězdně, vyprodaným koncertem zpěvačky Heleny Vondráčkové. Plány ale museli v pátek 15. září pár hodin před koncertem pořadatelé zrušit. Zpěvačka se totiž zranila a nemohla do Havlíčkova Brodu přijet. 

O první větší akci se tak v kulturním domě postará neméně zvučné jméno. Ve čtvrtek 21. září přijede návštěvníky Ostrova pobavit Divadlo Sklep s jeho Besídkou. Představení plné skečů a humoru s hercem Milanem Šteindlerem a mnohými dalšími začíná v sedm hodin večer.

Zdroj: Youtube

V říjnu oslaví padesát let na hudební scéně právě na jevišti Ostrova skladatel, textař a zpěvák Vlasta Redl. Redl s kapelou zahraje celý průřez jeho bohatou tvorbou a neopomene na největší hity. Na jeho koncert mohou fanoušci přijít v úterý 3. října od 19 hodin.

Zdroj: Youtube

Druhá polovina měsíce října bude patřit Tublatance s Argemou, která Havlíčkův Brod navštíví v sobotu 21. října. Na své si přijdou také všichni ti, kteří znají divadelní představení Můžem i s mužem. Jeho druhý díl jistě pobaví nejen ženy. Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Eva Leinweberová a Dáša Zázvůrková se o zábavu postarají ve středu 25. října.

Zdroj: Youtube

Hned o den později, tedy ve čtvrtek 26. října, se uskuteční přeložený koncert Heleny Vondráčkové, který museli pořadatelé kvůli zranění zpěvačky nečekaně odložit. Turné české zpěvačky se jmenuje Helena show 23 a mají na něm zaznít nejznámější hity jako Dlouhá noc, Sladké mámení či Dvě malá křídla tu nejsou.

Zdroj: Youtube

Listopad bude patřit hlavně rockovým skupinám, již tradičně vystoupí na Ostrově kapela Tři sestry, předcházet jí budou koncerty Katapultu a Harleje. Poslední jmenovaný bezpochyby kompletně zaplní velký sál kulturního domu, a to v sobotu 4. listopadu.

Zdroj: Youtube

Mikuláš, čert a anděl přinesou v úterý 5. prosince nadílku dětem, ale také milovníkům zpěváka Karla Gotta. Mladý zpěvák Kristián Šebek se totiž publiku předvede s přezpívanými hity Karla Gotta při koncertě nazvaném Můj vzor – Božský Karel.

Zdroj: Youtube

Stěny havlíčkobrodského kulturního domu se rozduní ještě i v sobotu 16. prosince. Od sedmi hodin večer totiž vystoupí kapela Traktor.

Zdroj: Youtube

Festivaly, trhy a veletrhy v KD Ostrov v roce 2023:
Terarijní trhy: 17. září a 5. listopadu
Čokoládový festival: 28. - 30. září 
33. Podzimní knižní veletrh: 6. - 7. října
Svatební veletrh: 10. - 11. listopadu           zdroj: www.kdostrov.cz