„Kdo se nikdy nebrodil, není Broďák,“ znělo motto celé akce. Někteří vzali přebrodění Sázavy jako soutěžní výzvu, jiní ji přešli ruku v ruce a ti méně odvážní zvolili plavbu na člunu. Jednou z možností překonání řeky byly i originální vodní lyže. Udržet se na nich bylo však náročnější, než se zdálo.

Na havlíčkobrodském Brodění se sešly všechny věkové kategorie. Nejstarším účastníkem byl Milan Horký, který oslavil devětašedesáté narozeniny. Do řeky se vydal spolu se svým rok a půlletým synem Nicolasem, který se tak stal nejmladším brodičem.

Oproti prvnímu ročníku Brodění návštěvníků prý přibylo. „Myslím si, že k tomu částečně přispěla změna místa, protože je tady větší prostor a můžeme tady mít víc atrakcí pro děti. Zároveň jsme přidali i občerstvení, které loni nebylo, a svou roli sehrálo i krásné počasí. Navíc se o naší akci už ví. Lidé, kteří tady byli loni, přišli znovu a navíc se k nim přidalo spoustu dalších. Rozhodně to hodnotím kladně a je to potěšující,“ neskrývala nadšení jedna z organizátorek akce Marie Valentová.