Soutěž v prezentačních dovednostech hostila brodská Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně.

Smyslem soutěže, kterou organizuje spolek Student Cyber Games, je naučit žáky a studenty komunikovat, podpořit v nich logické uvažování a trpělivost. Dobré prezentační a komunikační schopnosti jsou totiž na dnešním trhu nedocenitelnou výhodou. Soutěž je určena týmům základních a středních škol, které se postupně utkají ve všech krajích České republiky a čtyřech turnajích na Slovensku.

Krajského kola Prezentiády se zúčastnilo deset týmů středních škol z Vysočiny. Soutěžící tentokrát rozebírali téma Dark web (neboli temný web), závislost, o které se nemluví, a zamysleli se i nad tím, kdy skončí svou kariéru Jaromír Jágr.

„Soutěžící týmy se zhostily svých témat hodně vážně. Tým Spanžbop nám vysvětlil tajemství Dark webu, až mnozí zůstali tiše zírat, jak odvážné téma si vybrali. Závisláci nám ukázali dnešní závislosti, a hlavně vysvětlili závislost, o které se nemluví a lidé se za ni stydí. Sami však přiznali, že sami jsou na něčem závislí a nejsou dokonalí,“ ohlížející se za soutěžícími a jejich tématy pořadatelé akce.

Nejvíce svou prezentací nakonec zaujal soutěžní tým Nikča a Lukáš ve složení Lukáš Kahoun a Nikola Kubátová z Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov. Svou prezentací na téma "Co nám doma neřekli?" ohromili celou porotu, pro kterou si připravili i malou pozornost ve formě odznáčku s otázkou, na kterou nám nedokáží doma odpověď.

Jak sám Lukáš říká „Kdy ukončí svou kariéru Jarda Jágr, nebo proč musím chodit do školy? Na to mi doma nikdo neodpoví?“. Nikče pro změnu nikdy neodpověděli na otázku „Jak se dělají děti?“. Jak sami poznamenali, spoustu věcí se doma neříká a mladí lidé si tak informace hledají z různých zdrojů. Hlavně z internetu.

Na druhém místě skončil tým Spanžbop ze stejné pelhřimovské školy a na třetím místě se umístila havlíčkobrodská Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně a její tým Králíci z klobouku ve složení Martin Uličný, David Šidlák.

Letošního devátého ročníku Prezentiády se zúčastnilo 362 týmů z celkem 166-ti škol. Všechny týmy musely nejprve projít nominačním kolem, ze kterého vzešly nejpovedenější prezentace. V krajském kole už odborná porota nehodnotila pouze vizuální kvalitu prezentace a nápad, ale také plynulost projevu a celkové vystoupení dvou až tří členných týmů.

Vítězové krajských kol a jeden tým s divokou kartou se utkají o celkové vítězství 26. a 27. dubna na Grandfinále v Brně.