Co bude s kostelem dál, to řešil nedávno výbor pro cestovní ruch a kulturu. „Situace je neutěšená, muzeum ukončilo provozování. Otázkou je, kdo ho nahradí. V kostele se koná množství různých kulturních akcí,“ upozornila na zasedání výboru Eva Vyoralová. Podle Jana Schwarze je kostel pro Brod a jeho kulturní život důležitý a určitě by měl kostel zůstat v provozu. Ideálním řešením by bylo najít co nejdříve provozovatele nového.

Muzeum Vysočiny se rozhodlo novou smlouvu nepodepsat, protože starost o kostel byla stále náročnější a muzeum se chce věnovat svému poslání tak, jak vyplývá z názvu, to jest muzejnictví. „Vyhodnotil jsem, že provoz kostela není předmětem naší činnosti dle zřizovací listiny Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Jakémukoliv provozovateli ovšem rádi nabídneme služby v podobě provádění po budově s historickým výkladem,“ vzkázal ředitel muzea Michal Kamp.

Podle výboru pro kulturu a cestovní ruch by se mělo budoucností kostela zabývat zastupitelstvo a město Havlíčkův Brod. Město ale podle starosty Jana Tecla (ODS) nezná zatím podmínky, které si pro provoz kostela klade majitel, to je stát. Jaká je představa státu, to by měl přiblížit Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. To ale bude trvat delší dobu. Podle mluvčího úřadu Radka Ležatky se musí nejdřív uskutečnit podle zákona ocenění památky znalcem. „Pak teprve vypíšeme transparentní výběrové řízení,“ upřesnil Ležatka. Jak nastínil, s ohledem na skutečnost, že se jedná o kulturní památku, budou podmínky velmi přísné.

Česká bubenická hvězda předvedla své umění v zaplněné Tančírně Panského domu.
OBRAZEM: Miloš Meier předvedl v Chotěboři horečku páteční noci