Maminky a miminka na oddělení intermediární péče se tak budou cítit ještě bezpečněji. Přístroje pro nemocnici sponzorovala akciová společnost Osiva Havlíčkův Brod a společnost Mlýn Havlíčkův Brod. Jeden monitor, který snižuje strach matek z náhlého úmrtí kojence a sleduje životní funkce dítěte, přijde až na tři tisíce korun.

PODPORA DOBRÉ VĚCI

„V minulosti jsme již sponzorský dar nemocnici věnovali. Podpora dobré věci, i to patří k aktivitám naší společnosti, zvlášť pokud se jedná o nejbližší okolí, protože v tom případě víme, o koho přesně se jedná a kam peníze jdou. Podporujeme dlouhodobě například organizaci, která se stará o postižené lidi v Modletíně na Chotěbořsku," sdělil jeden ze sponzorů František Šťastník.

„Monitory dechu ale mají jen omezenou dobu používání," zdůraznila primářka dětského oddělení Magdalena Weberová-Chvílová. Nemocnice je může používat jen dva roky a pak je musí s ohledem na bezpečnost vyřadit, byť by neměly jedinou poruchu. Stejně tak nemohou monitor dechu zvaný Babysense používat dvě děti, byť by ležely v jediné postýlce.

Obnova těchto cenných přístrojů se ale neobejde bez sponzorských darů. V havlíčkobrodské nemocnici se narodí až 1430 dětí ročně, z toho asi 250 těchto dětí přichází na svět s nízkou porodní váhou a monitory dechu potřebují nonstop.

Nemocnice tyto přístroje zapůjčuje i matkám domů. Podle odborníků na pediatrii zemře na zástavu dechu do půl roku života v republice ročně dokonce 15 až 20 dětí.