„Někde máme rekonstrukce, někde máme demolici, někde stavíme i na zeleném, třeba v Havlíčkově Brodě. Samozřejmě oni zkoušeli jednat se starostou, v nové zástavbě, hledali na realitkách,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla ( ANO) způsob, jakým kraj pozemky pro nové komunitní domovy vybíral. Jak sdělil starosta Světlé Jan Tourek (KDÚ-ČSL) vedení Světlé novou výstavbu podporuje.

Pozemky v centru města mají sloužit lepšímu začleňování klientů do společnosti. Kromě samotných domovů a ředitelství Háje vznikne ve Světlé také sociální terapeutická dílna. Podle ředitelky domova Háj Dany Pajerové určena pro klienty s nejvyšší mírou podpory, kteří by práci v dílnách nezvládli.

Slavnostní přijetí  Ladislava Šnellyho se synem Dušanem.
Mistrovství světa v softballe bylo pro Brod vyznamenání

Takzvaná transformace domova a tedy postupné přestěhování z jedné velké budovy do několika menších je teď zhruba v polovině. Kraj na ní začal pracovat v roce 2016, má trvat do konce roku 2022. Jak doplnil Martin Kukla, další komunitní domy budou v Chotěboři, Golčově Jeníkově nebo v Habrech.