Celou řadu publikací všech možných žánrů si mohli čtenáři odnést domů doslova za pár korun. Burza knih v havlíčkobrodské knihovně, ve vestibulu  Staré radnice, se těší u čtenářů velkému zájmu. Ti opět přicházeli v celých houfech, listovali a vybírali.

Většina knih podle knihovníků pochází ze zrušených poboček,  k prodeji  jsou určeny také staré knihy, které má knihovna na skladě hned v několika exemplářích. V letošním roce knihovníci rozšířili nabídku čtiva již podruhé o akci pod názvem Čtenáři sobě. Může se jí zúčastnit každý, kdo se chce doma zbavit některých přebytečných knižních titulů,  ale myslí si, že by mohly ještě někoho zajímat.

Tuto možnost využili včera v radničním vestibulu pouze dva čtenáři.  Například paní Anna z Havlíčkova Brodu přinesla na burzu několik desítek knih různých žánrů.

„Byla jsem na burze už loni. Ráda a hodně čtu, knih mám už moc. Nabízím zájemcům dětské knihy, romány, či starší svazky ze své knihovny. S prodejem jsem vcelku spokojená, i když knihovna  je velká konkurence, nabízí knihy za pětikorunu, to je  pro mě ale příliš nízká cena," konstatovala  čtenářka.