Podle ředitelky Sociálních služeb města Havlíčkův Brod Magdaleny Kufrové je to v pořadí již druhá taková akce, které se v Domově účastnili společně mladí lidé a senioři.

Již v minulosti se podobný projekt uskutečnil. Zrodil se v hlavách členů občanského sdružení Fantazáci z Jeřišna. Ti se rozhodli sestavit originální publikaci s názvem Povídej mi…

„Cílem projektu je zprostředkování spolupráce mezi seniory a dětmi," řekl místopředseda sdružení Leoš Doležal. Členové týmu chodili mezi dříve narozené třeba do brodského Domova pro seniory u Panských, Domova seniorů na Reynkově ulici, nebo vyhledávali autory z řad seniorů ve svém okolí a nechali si od nich vyprávět všemožné příběhy z jejich života.

„Tato kniha je ale poněkud jiná. Byla vytvořena v rámci projektu, se kterým přišli studenti havlíčkobrodského gymnázia," upřesnila Kufrová.

Studenti navštívili několik konkrétních obyvatel Domova pro seniory Reynkova a denního stacionáře, kteří měli o spolupráci na knize zájem, a nechali si vyprávět jejich osobitý životní příběh.

Křest knihy se uskuteční 17. února v 10 hodin v Domově pro seniory. „Já takovým projektům fandím. Dávají možnost dvěma úplně odlišným generacím se navzájem poznat a někdy se zbavit i zcela zbytečných předsudků. V tomto případě vzniklo mezi některými studenty a seniory dokonce hezké přátelství," zdůraznila Kufrová.