Krajská knihovna Vysočiny Havlíčkův Brod uspořádala v rámci akce nazvané Březen – měsíc čtenářů ve vestibulu Staré radnice velkou burzu. Trvala celé dva dny.

Doslova za pár korun si tak zájemci mohli koupit a domů odnést celou řadu starších publikací všech možných žánrů. A záměr organizátorů vyšel. Čtenáři přišli, listovali a vybírali.

Cílem této aktivity je posilovat společenský význam a prestiž četby a ocenit ty, kteří služby knihoven nejvíce využívají. V roce 2013 budeme v knihovnách oceňovat naše dětské čtenáře, kde hlavním kritériem bude počet přečtených knih v roce 2012. V centru našeho zájmu je letos opět čtenář a čtení ve všech jeho formách," informovala za Krajskou knihovnu Vysočiny Michaela Šotolová. „Největší zájem na burze je o kuchařky, pohádkové knihy pro děti, různé odborné knížky o rybaření, romány Karla Maye  a samozřejmě to, čemu se říká oddechová literatura, například románky pro ženy," prozradily knihovnice,  které publikace jdou mezi čtenáři nejvíc na odbyt. Z knih, které se na burze neprodaly, postaví knihovníci právě dnes „knihuláka."

Po celý měsíc je pro všechny čtenáře a návštěvníky knihovny připravena celá řada různorodých akcí, každý si tak bude moci vybrat tu svou a okusit služby all inclusive.  Od 4. do 8. března 2013 proběhne Týden čtení aneb Čtení sluší každému. Cílem akce je podpořit čtení a čtenářství. Stejně jako v loňském roce i letos proběhne městské a krajské kolo ankety Čtenář roku 2013. „Letos chceme ocenit nejlepšího čtenáře do patnácti let. Cílem této aktivity je posílení společenského významu a prestiže četby a ocenění těch, kteří služeb knihoven nejvíc využívají," informovala o dalším průběhu  akce Březen, měsíc čtenářů Michaela Šotolová .